30
Keenanas Evansas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Penktadienio vakarą Eurolyga sugrįžo į Kauną, kur žaidimo ritmo neradęs „Žalgiris“ (11/16) 76:95 (20:23; 19:18; 17:28; 20:26) nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (16/11) krepšininkams.

30

Rungtynes taikliu metimu iš po krepšio atidarė Keenanas Evansas (2:0). Prabėgus trims pirmojo ketvirčio minutėms žalgiriečiai jau kelis kartus klydo, o svečiai pradėjo veržtis į priekį (8:4). Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje žalgiriečiams sunkiai sekėsi organizuoti atakas, o įpusėjus kėliniui varžovai turėjo 6 taškų persvarą (12:6).

Prasidėjus antrajai kėlinio pusei svečiai baudė tolimu metimu, tačiau jau žalgiriečių atakos metu K. Evansas išprovokavo pražangą tritaškio metimo metu ir realizavo tris daubas (11:17). Galiausiai A. Trinchieri auklėtiniams savo atsilikimą pavyko sumažinti iki 3 taškų (20:23).

Antrojo kėlinio pradžioje Rolands Šmitas smeigė taiklų tritaškį ir išlygino rezultatą (23:23). Pirmoje antrojo kėlinio pusėje vyko gana apylygė kova, o jam įpusėjus K. Evansas pataikė taiklų tritaškį (28:30). Kiek vėliau šio sezono Eurolygoje debiutavo ir Karolis Lukošiūnas, kuris savo pasirodymą pradėjo taikliu tolimu metimu (31:30).

Šiose rungtynėse sėkmingai atrodė R. Šmitas, kuris gelbėjo ne vieną ataką ir antrojo kėlinio pabaigoje jau buvo surinkęs 15 taškų. Antrajame kėlinyje tarp komandų vyko apylygė kova, o kėlinys baigėsi pirmaujant svečiams (41:39).

Jau pirmosios trečiojo kėlinio atakos metu buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas nubaudė šeimininkus tolimu metimu (44:39). Tačiau neturkus K. Evansas pelnė du taškus su pražanga (44:47). Beveik įpusėjus trečiajam ketvirčiui varžovai pasiekė didžiausią šiose rungtynėse persvarą, o žalgiriečių puolimas buvo kiek pristojęs (54:45).

Kėlinio pabaigoje A. Trinchieri auklėtinių puolimas šiek tiek atgijo, o jį dar labiau pagyvino taiklus Luko Lekavičiaus tritaškis (56:68). Netrukus teisėjams replikavęs kauniečių strategas užsidirbo techninę pražangą, o galiausiai kėlinys baigėsi šeimininkams atsilikinėjant 13 taškų (56:69).

Lemiamą kėlinį taškais pradėjo R. Šmitas, o netrukus du su pražanga pridėjo ir K. Evansas. Nepaisant šių sėkmingų atakų žalgiriečiai vis tiek atsilikinėjo 13 taškų (61:74). Per likusį laiką kauniečiams nepavyko sumažinti savo atsilikimo.

Primename, kad šiose rungtynėse kauniečiams nepadėjo traumą patyręs Dovydas Giedraitis.

Tuo tarpu varžovų gretos buvo dar retesnės. „Olympiacos“ komandai negalėjo padėti Nikola Milutinovas, Giannoulis Larentzakis, Nigelis Williamsas-Grosas bei buvęs žalgirietis Nazas Motrou-Longas.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (7 išpr. praž.), Rolandas Šmitas 17, Lukas Lekavičius 10, Karolis Lukošiūnas ir Tomas Dimša (5 rez. perd.) – po 6.

„Olympiacos“: Thomasas Walkupas 22 (7 rez. perd., 4/8 trit., 25 n.b.), Shaquielle‘as McKissicas 20 (26 n.b.), Alecas Petersas 16 (23 n.b.), Mosesas Wrightas 11.

Vėl tas debilas staugia turėkit proto jo vieta durnyne kas ji leidžia i arena atsikvošėkite prieš svečius atrodom kaip laukiniai