Hamburge (Vokietija) šeštadienį prasidėjo ATP 500 serijos „Hamburg European Open“ vyrų teniso turnyro vienetų varžybų kvalifikacija. Antroji kvalifikacijos raketė 32-ejų lietuvis Ričardas Berankis (ATP-109) pirmajame rate ant grunto po atkaklios 1 valandos 44 minučių kovos 6:4, 7:6 (7:5) įveikė vardinį kvietimą gavusį 23-ejų vokietį Matsą Rosenkranzą (ATP-352).

M. Rosenkranzas šiame mače pirmasis susikūrė „break pointą“, tačiau jo nerealizavo ir lietuvis už tai jį nubaudė. Trečiajame geime R. Berankis laimėjo varžovo padavimų seriją ir atitrūko.

Savo sėkmę lietuvis pakartojo ir septintajame geime, padidinęs persvarą iki 5:2. Aštuntajame geime R.Berankis pirmavo 40:15 ir atrodė, kad ramiai baigs setą, bet tada netikėtai pralaimėjo 4 taškus iš eilės savo padavimų metu.

Devintajame geime R. Berankis nerealizavo ir trečiojo „set pointo“, o M. Rosenkranzas priartėjo iki 4:5. Laimei, dešimtąjį geimą lietuvis sužaidė labai užtikrintai – laimėjo jį „sausu“ rezultatu ir baigė setą.

Antrojo seto pradžioje R. Berankis turėjo gerą progą atitrūkti, bet pirmajame geime nerealizavo keturių „break pointų“. Antrajame geime savo progas jau švaistė M. Rosenkranzas, pralaimėjęs du „break pointus“.

Vėliau vyko lygių varžovų dvikova ir tenisininkai artėjo prie pratęsimo. Visgi, vienuoliktajame geime vokietis palūžo. Jis savo padavimų metu atsiliko 15:40 ir R. Berankis realizavo „break pointą“. Lietuviui tereikėjo laimėti savo padavimų seriją ir baigti mačą, bet jis nepajėgė to padaryti, o M. Rosenkranzas netikėtai išplėšė pratęsimą.

Pratęsime R. Berankis anksti laimėjo varžovo įžaistą kamuoliuką ir buvo atitrūkęs 5:2.

Visgi, pratęsimo pabaigoje lietuvis vos neprisižaidė. Jis, pirmaudamas 6:4, savo padavimų metu nerealizavo „match pointo“. Tai suteikė vokiečiui progą išlyginti rezultatą (6:5), tačiau tuomet ir jis suklydo savo padavimų metu, o R. Berankis išvargo pergalę.