Ketvirtadienį Eurolygoje vykusioje dviejų įspūdingą sportinę formą pastaruoju metu rodančių komandų akistatoje triumfavo Stambulo „Anadolu Efes“ (22/11), kuri svečiuose po pratęsimo 111:101 (22:19, 24:22, 19:22, 27:29) palaužė dviejų lietuvių atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (18/15).

Iki šių rungtynių „Baskonia“ turėjo 4 pergalių iš eilės seriją bei apskritai buvo iškovojusi 9 pergales per 10 pastarųjų rungtynių, tuo tarpu „Anadolu Efes“ turėjo tik 2 pergalių seriją, bet buvo iškovojusi 10 pergalių per 11 pastarųjų rungtynių.

„Anadolu Efes“ pirmavo didžiąją dalį rungtynių ir nors antrame kėlinyje turėjo 15 taškų persvarą, tačiau „Baskonia“ greitai ištirpdė šį deficitą ir daugiau nebepaleido varžovų taip toli. Negana to, ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Baskonia“ sugebėjo išsiveržti į priekį ir likus 1 min. 14 sek. pirmavo 87:85.

Visgi tada Shane‘as Larkinas pataikė tritaškį, po minutės pertraukėlės Pierria Henry prametė dvitaškį, o likus žaisti 18 sek. Adieno Moermano metimą per vėlai blokavo „Baskonia“ vidurio puolėjas ir dvitaškis buvo įskaitytas, padidinęs svečių pranašumą iki 3 – 90:87.

Likus žaisti 18 sekundžių „Baskonia“ surengė staigų išpuolį bei įdėjo kamuolį iš viršaus, tačiau norėdami pasiųsti „Anadolu Efes“ prie baudų metimo linijos, turėjo prasižengti net tris kartus ir tik likus 8 sekundėms pasiuntė Vasilije Micičių prie baudų metimo linijos.

V.Micičius pataikė abi baudas (92:89), tačiau tada Luca Vildoza likus žaisti 2 sekundėms pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą.

Visgi pratęsimo metu „Baskonia“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovams. Pratęsimo pradžioje svečiai greitai įgavo 6 taškų pranašumą ir nors „Baskonia“ dar sumažino jį iki 2, tačiau tada Sh.Larkino, Chriso Singletono ir Adrieno Moermano pastangomis „Anadolu Efes“ įgijo 10 taškų persvarą ir užsitikrino pergalę.

Rokas Giedraitis per 37 min. 5 sek. pelnė 21 tašką (7/7 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis per 21 min. 2 sek. pelnė 2 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau suklydo 2 kartus ir surinko –6 naudingumo balus.

„Baskonia“: Achille‘as Polonara 23, Rokas Giedraitis 21, Pierria Henry ir Alecas petersas – po 15, Luca Voldoza 14.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 30, Krunoslavas Simonas 21, Vasilije Micičius 16, Adrienas Moermanas 14, Sertacas Sanli 12.