Visų laikų rekordo siekiantis Nadalis eliminavo britą

Melburne (Australija) vykstančiame prestižiniame „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyre į visų laikų rekordą nusitaikęs ispanas Rafaelis Nadalis (ATP-2) trečiajame rate šeštadienį per 2 valandas 15 minučių 7:5, 6:2, 7:5 nugalėjo paskutinį vienetų varžybose likusį britą Cameroną Norrie (ATP-69).

Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

C.Norrie kiek netikėtai pirmasis laimėjo varžovo padavimų seriją (3:2), tačiau jau kitame geime prarado pranašumą (3:3). Dvyliktajame geime R.Nadalis atitrūko 40:0, laimėjo antrąjį „break pointą“ ir pergalingai baigė setą.

Antrojo seto pradžioje britas neutralizavo du „break pointus“ (2:2) ir atsilaikė iki 6-ojo geimo, kai pralaimėjo savo padavimų seriją. R.Nadalis aštuntajame geime dar sykį realizavo „break pointą“ ir surengė spurtą 4:0. C.Norrie trečiojo seto starte vėl neutralizavo du „break pointus“ ir šį kartą lygiai su varžovu žaidė iki dvyliktojo geimo. Kai jau atrodė, kad reikės pratęsimo, C.Norrie lemiamu metu neatlaikė įtampos, atsiliko 30:40 ir pralaimėjo lemiamą paties įžaistą kamuoliuką.

R.Nadalio aštuntfinalyje lauks italas Fabio Fognini (ATP-17). Jis 6:4, 6:3, 6:4 pranoko australą Alexą de Minaurą (ATP-23).

Melburne R.Nadalis gali tapti visų laikų rekordininku pagal laimėtus „Didžiojo kirčio“ vyrų vienetų turnyrus. Šiuo metu ispanas turi 20 titulų ir dalijasi pirmą vietą su šveicaru Rogeriu Federeriu. Tiesa, R.Nadaliui „Australian Open“ yra prasčiausias iš „Didžiojo kirčio“ turnyrų. Čia jis triumfavo tik sykį – 2009 m.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).