Dohoje (Kataras) vykstančiame finaliniame – septintame – pasaulio plaukimo taurės etape ketvirtadienį dar vieną aukso medalį laimėjo Danas Rapšys!

24-erių lietuvis triumfavo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale. Nuotolį jis įveikė per 3 min. 47,87 sek.

Antras liko ukrainietis Mychailo Romančiukas (3 min. 48,61 sek.), trečias čekas Janas Micka (3 min. 50,20 sek.).

Lietuvis 350 m vijosi varžovus. Prieš paskutinį posūkį mūsiškis išvystė didelį greitį ir po posūkio praktiškai susilygino su ukrainiečiu M. Romančiuku. Likusius metrus D. Rapšys plaukė galingai ir finišavo čempioniškai.

Šiemet D. Rapšys pasiekė pasaulio taurės rekordą, kai distanciją šioje rungtyje įveikė per 3 min. 43.91 sek. Pasaulio rekordas nuo 2009 m. priklauso vokiečiui Pauliui Biedermannui (3:40.07), kai dar buvo leidžiami visą kūną dengiantys plaukimo kostiumai.

D. Rapšys idealiai baigė 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį. Per ankstesnius 6 pasaulio taurės etapus lietuvis šioje rungtyje laimėjo 6 aukso medalius.