Svarbiausia sezono pergalę Europos taurės pusfinalyje pasiekė Kazanės „Uniks“, išvykoje parklupdžiusi Bolonijos „Virtus“ – 107:100 (21:21, 25:27, 27:19, 34:33).

Pirmojoje rungtynių dalyje komandos keitėsi taikliais metimais ir trumpais spurtai, todėl „Virtus“ įgijo tik menką pranašumą – 48:46.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje buvo kontrastingesnis – itin taikliai metę „Uniks“ žaidėjai įgijo dviženklį pranašumą (66:56), o Stefanas Markovičius užsidirbo ketvirtąją pražangą ir buvo priverstas sėsti ant suolo.

Trečiąjį ketvirtį Rusijos klubas baigė išlaikydamas tik dalį šio pranašumo (73:67).

Vėliau „Virtus“ nuolat kėsinosi varžovams į nugarą, bet Jamaro Smitho ketvirtasis tritaškis likus žaisti penkias minutes sutvirtino svečių pozicijas – 85:78. Marco Belinelli sumesdamas penkis baudų metimus sumenkino skirtumą, o žaisti liko vos daugiau nei minutę – 92:96.

„Uniks“ tada ištempė 24 sekundžių ataką, kurią Isaiah Canaanas užbaigė dūriu į paširdžius beveik iš aikštės vidurio.

Mačo MVP tapo Johnas Brownas, per 34 minutes pelnęs 20 taškų (7/10 dvitaškių, 6/7 baudų metimų), atkovojęs 8 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, kartą suklydęs, išprovokavęs 8 pražangas, pats pažeidęs taisykles 3 kartus ir surinkęs 31 naudingumo balą.

Viso mačo metu „Uniks“ išlaikė galingą pataikymą iš visų distancijų – 57 procentai dvitaškių (21/37), 48 procentai tritaškių (14/29) ir 92 procentai baudų metimų (23/25). Taip pat solidžiai atakavę italai su varžovais nespėjo net ir metę gerokai daugiau baudų metimų (32/41, 78 procentai).

Seriją iki dviejų pergalių „Uniks“ laimėjo 2:1 ir žengė į finalą, kuriame susitiks su Monako „AS Monaco“ ekipa.

Patekimas į Europos taurės finalą tuo pačiu garantavo Rusijos klubui ir vietą kito sezono Eurolygoje. Rungtynėms kartu su Sretenu Radovičiumi teisėjavo ir du lietuviai – Gytis Vilius bei Saulius Račys.

„Virtus“: Milošas Teodosičius 25 (9 rez. perd., 4/10 tritaškių), Marco Belinelli 24 (3/7 tritaškių), Vince‘as Hunteris 13 (8/10 baudų metimų), Joshas Adamsas 10 (2/4 tritaškių), Kyle‘as Weemsas ir Giampaolo Ricci po 8.

Uniks“: Jamaras Smithas 24 (4/10 tritaškių, 5 rez. perd.), Okaro White‘as 22, Johnas Brownas 20 (8 atk. kam., 7/10 dvitaškių, 31 naud. bal.), Nate‘as Woltersas 17 (3/5 tritaškių), Johnas Hollandas 14 (2/5 tritaškių), Isaiah Canaanas 9 (3/4 tritaškių).