0

Kauno „VIČI-Aistės“ apgynė Baltijos moterų krepšinio lygos čempionių titulą 13 kartą iš eilės. Pajėgiausia Lietuvos komanda didžiojo finalo rungtynėse įveikė Minsko „Horizont“ komandą rezultatu 79:66 (23:10, 21:27,17:14, 18:15) ir tapo XVIII čempionato nugalėtoja, teigiama pranešime spaudai.

Linos Pikčiutės ir Vitos Kuktienės metimai privertė „Horizont“ komandos trenerius prašyti minutės pertraukėlės, sužaidus vos 2 minutes ir „VIČI-Aistėms“ įgijus 5 taškų pranašumą - 2:7. Po jos Viktorija Hasper buvo nubausta nesportine pražanga, kai, kovodama dėl atšokusio kamuolio, alkūne trenkė L. Pikčiutei. Kaunietės demonstravo puikią gynybą ir ėmė tolti. V. Kuktienei užbaigus greitą ataką, persvara tapo dviženkle, o Mantei Kvederavičiūtei realizavus abu baudų metimus, išaugo iki 17 taškų 2:19. „Horizont“ komanda suaktyvino gynybą, privertė kaunietes prarasti kamuolius bei pelnė 8 „sausus“ taškus.

Praėjusiame sezone Minsko komandai atstovavusi Tatsiana Likhtarovič ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinuke. Po jos metimų Lietuvos čempionės vėl atstatė dviženklę persvarą - 15:28. Iki pertraukos likus žaisti mažiau nei 3 minutes, minutės pertraukėlės teko prašyti Mantui Šerniui, kai, subyrėjus gynybai, Natalija Anufrijenka dukart pelnė lengvus taškus iš po krepšio - 30:38. Po jos nemalonumai kaunietėms tęsėsi. Tatiana Troina įmetė dvitaškį ir privertė taisykles pažeisti Courtnay Pilypaitis. Skirtumas sumažėjo iki 4 taškų. M. Sauliūtė perėmė kamuolį baigiantis kėlinuko laikui ir užbaigė greitą ataką - 37:44.

Trečiojo ketvirčio pradžioje Baltarusijos komandai prireikė tik dviejų minučių, kad priartėtų vieno metimo atstumu - 44:46. „VIČI-Asičių“ lydere tapo Vita Kuktienė. Krašto puolėja pelnė 4 taškus iš eilės bei puikiu perdavimu surado A. Kemežys - 48:56, likus žaisti 2 minutes. Kėlinuko pabaigoje L. Pikčiutė metimu iš po krepšio atstatė dviženklę komandos persvarą - 51:61.

C. Pilypatis individualiu reidu užbaigė ataką bei uždirbo varžovės pražangą, sužaidus 3 minutes (55:68),o  L. Pikčiutė įspūdingu bloku  nutraukė Aleksandros Chomenčiuk metimą. Tačiau kėlinio viduryje „Horizont“ komanda spurtavo ir po dviejų tritaškių sumažino atsilikimą iki 4 taškų, priversdama „VIČI-Aisčių“ trenerius prašyti minutės pertraukėlės - 64:68, likus žaisti 4 minutes. Po jos per likusį rungtynių laiką Minsko krepšininkės užbaigė vos vieną ataką. Kaunietės galingai užbaigė rungtynes ir tapo čempionato nugalėtojomis.

„Horizont“ komandai T. Troina pelnė 16 (9 atk. kamuoliai), N. Anufrijenka - 16, N. Nadzeška - 13 taškų.

„VIČI-Aistėms“ T. Likhtarovič surinko 24,  L. Pikčiutė (8 atk. kamuoliai) ir V. Kuktienė - po 12 taškų.

Anatolij Bialskij: „Žaidimas žiūrovams turėjo patikti. Gaila, kad subyrėjome pačioje rungtynių pradžioje,  nes vėliau buvo labai sunku pavyti ir sumažinti skirtumą. Nors keletą kartų pavyko priartėti, visgi galėjome pasikliauti kur kas mažesniu žaidėjų, kurios galėtų žaistu tokiame tarptautiniame lygyje, skaičius. Pilnavertiškai sužaisti neleido ir rungtynių nuovargis bei įtampa, todėl darėme elementarias klaidas. Tačiau džiaugiuosi, kad progresuojame. Pernai laimėjome bronzą, šiemet - jau sidabras. Padarėme žingsnį į priekį.“

Mantas Šernius: „Šis turnyras šiemet mums tikrai nebuvo lengvas, nes pakilo komandų lygis. Šiandien pavyko pabėgti rungtynių pradžioje, nes buvome agresyvus puolime, gerai gynėmės. Vėliau žaidimas išsibalansavo, nes nepataikėme tolimu metimu. Jie leido varžovėms lengvai bėgti į greitą puolimą ir pajausti žaidimo ritmą. Įsivėlėme į “Horizont„ primestą žaidimą, todėl buvo labai sunku susigrąžinti savąjį ritmą. Ačiū turnyro organizatoriams. Mano komandai ši pergalė jau yra istorija. Liko dar Lietuvos čempionatas, būtina išlikti susikaupusiems ir taip pat sėkmingai pabaigti sezoną.“