Nyderlandų mieste Eindhovene vykstančiose „Eindhoven Qualification Meet“ plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo aukso medalį.

Vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungties pagrindiniame finale lietuvis nuotolį įveikė per 1 min. 46,56 sek. ir užtikrintai įveikė visus varžovus.

Sidabras atiteko Izraelio atstovui Yoavui Romano (1 min. 48,26 sek.), trečias atplaukė brazilas Vinicius Tavares Assuncao (1 min. 48,46 min.).

Į finalą lietuvis pateko aštuntu rezultatu (1 min. 49,79 sek.) ir plaukė kraštiniame takelyje.

Primename, kad D. Rapšys jau yra įvykdęs olimpinius normatyvus abiejose 200 ir 400 m laisvu stiliumi rungtyse. Eindhovene lietuvis dar plauks 100 m laisvu stiliumi.

Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė moterų 50 m plaukimo krūtine finale užėmė trečią vietą. Kaunietė finišavo per 31,83 sek. ir iškovojo bronzą.

Auksas čia atiteko olandei Anne Louise Palmans (31,17 sek.), sidabrą pelnė tailandietė Jenjira Srisa-Ard (31,38 sek.).

A. Šeleikaitė varžybose dar startuos ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Erikas Grigaitis (Blue Marlins) vyrų 200 m plaukimo nugara B finale nuotolį įveikė per 2 min. 3,54 sek. ir finišavo trečias.