Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Koks vadovas? nejuokaukit, tada tokios pareigybės nebuvo.
@Mona Nejuokink. To laiko Konstitucijoje dar nurodyta, kad Aukščiausios Tarybos Pirmininkas vadovauja ne tik AT, bet ir LR AT Prezidiumui. Taigi, kaip jis galėjo vadovauti nebūdamas vadovu? O besipainiojantiems pareigybių sąvokose, derėtų susipažinti ir su lingvistinės analizės metodu.Tada nustotumėte abejoti, kad tuo vadovu VL buvo.
Paprasčiausias šunaujos vadas ir tiek
@Dėdė Negali atleisti profesoriui už nepriklausomą Lietuvą?
Aukščiausiasis Lietuvos Valstybės valdymo organas tuo metu buvo kolegialus-Aukščiausioji Taryba. V.L. buvo tik jos pirmininkas, taigi, joks ne valstybės vadovas, o tik Tarybos pirmininkas. Koks vis dėl to begalinis noras būti tuo, kuo iš tiesų nebuvai.
@Graudu Nejuokink. To laiko Konstitucijos 86 str. pasakyta: "Lietuvos Aukščiausios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose". Taigi, VL , nesant Prezidento pareigybės,vykdė Prezidento pareigas. Tad, ginčijantys VL vadovo statusą, yra reto bukumo apvyzdžiai.
@ooo3 Konstitucinis teismas seniausiai aiškiai pasakė, kad šitas senas šūdas nėra, nebuvo ir niekada nebus ką tik atkurtos Lietuvos vadovu. Taškas, viskas. Tą statusą jis išsimušė pažeidžiant konstituciją ir tik todėl, kad jo gauja turi daugumą dabartiniam seime.
@. O KT sprendimai gali prasidėti tik nuo 1992, kada įsigaliojo dabartinė Konstitucija. Lavinkitės.
@ooo3 1993 m. vasario 3 d. priimtas Konstitucinio Teismo įstatymas
1993 m. balandžio 22 d. nutarimu Seimas Konstitucinio Teismo būstinei paskyrė pastatą
Konstitucinis Teismas visuomenei, valstybės valdžios ir valdymo institucijoms pranešė, kad nuo 1993 m. rugpjūčio 2 d. pradedami oficialiai registruoti prašymai ištirti, ar teisės aktai atitinka Konstituciją.
Pirmas LR KT sprendimas
LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS TEISMAS

S P R E N D I M A S

Dėl pradėtos teisenos byloje Nr. 8 „Dėl Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismo prašymo ištirti, ar Lietuvos Respublikos operatyvinės veiklos įstatymo 81 straipsnis neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, nutraukimo

Vilnius, 1993 m. gruodžio 21 d.
@ooo3 atstovavo mūsų Gintarinė Ledi, Lietuvos Respublikos ministrė pirmininkė. Ji tada buvo už prezidentę, o Landsbergis tik kaip Seimo pirmininkas antras žmogus po jos.
@Lietuvą TT santykiuose Apsirinki. Ano laiko Konstitucijoje pasakyta:"Lietuvos Ministrų Taryba atsakinga LR Aukščiausiajai Tarybai". Ji atsiskaitydavo AT ir privalėjo turėti jos pasitikėjimą. Už savavališką kainų pakėlimą ta Ledi buvo išmesta iš pirmininkių. Lavinkis.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų