Kauno „Žalgiris“ Stambule stojo į kovą prieš „Anadolu Efes“ ir sugebėjo iškovoti pergalę. Tai – penktoji kauniečių pergalė Eurolygoje. Visas rungtynes žaidimą kontroliavę „žaliai-balti“ laimėjo rezultatu 71:84.

Nors rungtynių pradžioje kauniečiai šiek tiek daugiau klydo, tačiau tada susiėmė, antrajame kėlinyje pabėgo nuo varžovų ir persvarą laikė iki pat susitikimo pabaigos.

„Žaidėme solidžiai. Gal kartais užstrigdavome jų spaudime, tačiau žaidimas buvo geras. Išvengėme lengvų taškų, o raktas į pergalę buvo atkovoti kamuoliai ir greitų atakų kontroliavimas“, – taip po susitikimo kalbėjo Šarūnas Jasikevičius.

„Anadolu Efes“: T. Huertel 18, D. Brown 16, T. Honeycutt (8 atk. kam.) 12, B. Dunston 8.

„Žalgiris“: K. Pangos (5/6 trit.) 15, E. Ulanovas 14, B. Motum (5 atk. kam.) 11, R. Seibutis ir P. Jankūnas po 8, A. Lima (7 atk. kam.) 7.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Susitikimo pradžia buvo nerezultatyvi: po pirmų dviejų minučių priekyje 2:0 buvo „Žalgiris“.

Per pusę kėlinio Turkijos ekipos krepšininkai buvo įmetę tik 2 taškus, kauniečiai – 6.

Dvi iš eilės kvailas klaidas padarė Kevinas Pangosas, jį iš karto pakeitė Lukas Lekavičius.

Per pirmas 10 minučių kauniečiai suklydo net 7 kartus ir nesugebėjo atsiplėšti nuo varžovų. Vis dėlto „Žalgiris“ pirmavo 13:16.

Antras kėlinys

Artūras Milaknis smeigė tritaškį, o Edgaras Ulanovas pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ įgijo jau 9 taškų pranašumą 16:25.

Deja, tačiau sėkmingą atkarpą surengė ir „Anadolu Efes“ ekipa ir vėl priartėjo prie kauniečių iki 4 taškų (21:25).

Likus žaisti tris minutes, žalgirečiai įgijo dviženklę persvarą 26:36.

Į pertrauką komandos išėjo svečiams iš Lietuvos pirmaujant 30:44.

Trečias kėlinys

Kauniečiai ir toliau pirmavo, tačiau varžovai bandė priartėti ir, sužaidus tris su puse minutės, turkų deficitas buvo 11 taškų (38:49).

Žaidimas nebuvo tobulas, todėl Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, o po jos į aikštę sugrįžę kauniečiai įgijo 16 taškų pranašumą (61:45).

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo 51:66.

Ketvirtas kėlinys

Pirmos trys kėlinio minutės buvo ramios: varžovams priartėti nepavyko, o kauniečiai laikė saugų atstumą (55:70).

Brockas Motumas tritaškiu padidino skirtumą iki rekordinio 58:76.

Prieš rungtynes

Kol kas rezultatyviausias kauniečių gretose yra Brockas Motumas, pelnantis po 13,4 taško, 13,3 prideda Paulius Jankūnas, o prancūzo L. Westermanno sąskatoje – vid. 10,1 taško per susitikimą.

Šiandienos varžovų ekipoje 13,3 taško pelno D. Brownas, 12,8 prideda T. Heurtelis, o po 8 kamuolius nusiima T. Honeycuttas.

Kol kas „Žalgiris“ Eurolygoje yra iškovojęs 4 pergales ir patyręs 8 pralaimėjimus, varžovų rodikliai geresni – po 6 pergales ir nesėkmes.