Kauno „Žalgiris“ (0/9) sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Eurolygoje, pataikė daugiausiai tritaškių, tačiau to buvo per mažai. Lietuvos čempionai išvykoje 82:95 (11:20, 34:31, 25:24, 10:20) nusileido Madrido „Real“ (7/2) ir pirmosios pergalės laukimą turės perkelti į kitą savaitę.

82 pelnyti taškai – geriausias „Žalgirio“ pasirodymas šį sezoną Eurolygoje. Kauniečiai taip pat pataikė 13 tritaškių iš 31 – tai taip pat šio sezono rekordas.

Prieš pat rungtynes „Žalgiris“ neteko Josho Nebo ir kautis prieš „Real“ ėjo turėdamas vos du priekinės linijos žaidėjus – Tylerį Cavanaugh ir Mareką Blaževičių. Pastarasis pirmą kartą karjeroje Eurolygos rungtynes pradėjo starto penkete.

Jis per 21 minutę pelnė 10 taškų (4/8 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Puikią sportinę formą demonstruojantis Lukas Lekavičius šiame mače užfiksavo pirmąjį karjeros dvigubą dublį Eurolygoje – gynėjas pelnė 12 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Dviženklę taškų ribą taip pat pasiekė Tyleris Cavanaugh su 14 taškų ir Nielsas Giffey, pridėjęs 12. Eurolygoje debiutavo ir Tai Websteris, pelnęs 8 taškus per 15 minučių ir surinkęs 10 naudingumo balų.

Jure Zdovcas antro kėlinio viduryje su keiksmažodžiais reikalavo iš auklėtinių geresnės gynybos ir rėkė, kad į Madridą atvažiavo laimėti, o ne pasižaisti. Nors gynybos ir nepavyko sutvarkyti, tačiau kovingumo „Žalgiriui“ tikrai netrūko.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ smeigė net šešis tritaškius ir tai neleido paskęsti – nors vienu metu „Real“ jau pirmavo 47:32, bet puikią atkarpą sužaidęs Lukas Lekavičius timptelėjo „Žalgirį“, o net 34 taškus per ketvirtį pelnę kauniečiai įpusėjus mačui atsiliko tik šešiais taškais.

Po pertraukos tritaškių lietus virto liūtimi ir dėka šių metimų kauniečiai atsilikimą nukirto iki dviejų – 65:67. Tačiau vos „Žalgiriui“ priartėjus, „Real“ atsakydavo keliais sėkmingais epizodais puolime ir gynyboje ir greitai atstatydavo vyravusią 5-9 taškų persvarą.

Ketvirto kėlinio viduryje Sergio Llullas pataikė tritaškį greitoje atakoje ir 11 taškų pranašumą susigrąžinęs „Real“ nebeleido „Žalgiriui“ sukelti grėsmės.

Kita savaitė Eurolygoje – dviguba. „Žalgiris“ ją praleis namie, kur priims taip pat stringančius Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahče“ klubus.

„Žalgiris“: T. Cavanaugh 14, N. Giffey ir L. Lekavičius (10 rez. perd.) po 12, M. Blaževičius 10, T. Websteris 8, J. Strelniekas 7, A. Milaknis ir Z. Dragičius po 6, E. Ulanovas 5, M. Kalnietis 2, K. Lukošiūnas 0.

„Real“: G. Yabusele 15, S. Llullas 13, V. Poirier ir Th. Heurtelis po 12, R. Fernandezas, A. Hanga ir W. Tavaresas po 10.