0

Pergalę pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono grandų derbyje iškovojo Kauno „Žalgirio“ klubas (4/0), „Siemens“ arenoje parklupdęs vietos Vilniaus „Lietuvos rytą“ (3/1) – 90:79 (20:26, 23:20, 25:17, 22:16). Šiame susitikime žalgiriečiams nepadėjo Tremmellas Dardenas, Darjušas Lavrinovičius ir, žinoma, jau ilgą laiką traumuoti Robertas Javtokas bei Tadas Klimavičius. Sostinės klube nežaidė Vilmantas Dilys ir Artūras Jomantas.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo labai keistu startiniu penketu: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Saulius Kuzminskas, Mario Delašas ir Jeffas Foote‘as. „Lietuvos rytas“ pasityčiojantį „Žalgirio“ penketą nubaudė trimis tritaškiais iš eilės. Tuo tarpu kauniečiai klydo (9:4). Pamatęs, kad antru penketu „Lietuvos ryto“ neapžais, J.Plaza šeštą minutę į aikštę įleido visus pagrindinius žaidėjus (9:16). Pavyzdinė ankstesniuose susitikimuose buvusi žalgiriečių gynyba atrodė tragiškai. „Lietuvos rytas“ svečius baudė metimais iš įvairių distancijų, o labiausiai Kauno klubą skriaudė R.Seibutis (11 tšk.).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ keturiais lengvais taškais pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 30:20. Kuriam laikui stabtelėjęs „Lietuvos rytas“ turėjo už tai sumokėti – du kamuolius iš eilės perėmę žalgiriečiai artėjo 28:37. Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ vėl perėmė kamuolį ir triuškinančiu dėjimu baigė ataką. Tritaškį pridūrė ir I.Jaaberas (33:37), bet svečius kiek atšaldė septintasis „Lietuvos ryto“ tolimas šūvis – 33:40. Komandas skyrė jau tik vienas taškas – 41:42. Bene pagrindinis to kaltininkas – „Žalgirio“ įžaidėjas I.Jaaberas.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką. „Žalgirio“ žaidimas vis dar buvo gerokai skylėtas, bet „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo proga labiau atitrūkti 55:51. 27-ą minutę „Žalgiris“ po ilgos pertraukos išlygino rezultatą 57:57. Fantastišku dvitaškiu R.Kaukėnas persvėrė rezultatą 59:57.

„Žalgiris“ buvo atitrūkęs 71:63, bet vilniečiai atlaikė svečių spaudimą (71:75). Likus 4 min. „Žalgiris“ pavojingai nutolo 79:71 ir D.Maskoliūnas turėjo prašyti minutės pertraukėlę.Likus 3 min. žalgiriečiai jau laikė pergalę savo rankose – 85:73. Per likusį laiką J.Plazos kariauna neiššvaistė persvaros.

„Žalgiris“: M.Popovičius 20, I.Jaaberas 16, R.Kaukėnas 12 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas ir V.Lipkevičius po 10, K.Lavrinovičius 7, O.Lafayette‘as 6 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 5, J.Foote‘as ir M.Delašas 2.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 25 (6 rez. perd.), N.Nedovičius 11, M.Katelynas 10, P.Samardžiskis 8, S.Buterlevičius 6, J.Blūmas ir S.Babrauskas 5, D.Ivanovas 4, D.Dulkys 3, L.Radoševičius 2.