0

Panevėžio „Ekranas“ „General Financing A lyga“ XI ture 6:1 (3:0) sutriuškino Vilniaus „Reo“ komandą ir iškovojo dešimtąją pergalę šalies čempionate, teigiama pranešime spaudai.

Panevėžio „Ekranas“ nuo pat pirmų rungtynių akimirkų kontroliavo situaciją aikštėje ir ilgai įvarčių laukti nereikėjo. 14 minutę įvarčių lietų pradėjo Ramūnas Radavičius, 23 min. reto grožio įvartį puikiu smūgiu iš maždaug 20 metrų pelnė Aurimas Kučys. Besibaigiant kėliniui antrąkart po gražios atakos pasižymėjo R. Radavičius.

Antrame kėlinyje ekraniečiai toliau rungtyniavo pakiliai ir gražiai. Tas pats saugas 51 minutę smeigė dar vieną įvartį, po kombinacinės atakos žaidėjas atsidūrė vienas prieš vartininką ir nesunkiai jį nuginklavo. Po kelių minučių Mantas Savėnas įmušė penktąjį komandos įvartį. Artėjant rungtynėms į pabaigą ekipos apsikeitė taikliais smūgiais. 77 min. “Reo" ekipoje paguodos įvartį pelnė Mindaugas Grigalevičius. Po minutės svečių iš sostinės triuškinimą pratęsė po keitimo aikštėje pasirodęs Vitalijus Kavaliauskas.

Net tris įvarčius pelnęs Ramūnas Radavičius teigė, jog pradėjus rungtyniauti ant natūralios vejos komandos žaidimas tik gerėja, o savo įvarčių nesureikšmino, nes juos pelnyti galėjo bet kuris kitas ekipos žaidėjas, atsidūręs jo vietoje.

FK „Ekranas“ saugas Ramūnas Radavičius: „Gera aikštė, geras oras, palijo. Visiems buvo smagios rungtynės. Šiame sezone gal tai geriausios mano rungtynės, bet karjeroje esu turėjęs, matyt, ir geresnių. Atsidūriau tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Mano vietoje, kuomet pelniau įvarčius, galėjo atsidurti bet kas. Niekas specialiai nedirba konkrečiam žaidėjui, nes mes žaidžiame komandinį žaidimą.

Rungtyniauti ant dirbtinės dangos ar manieže yra sudėtingiau. Užlipome ant žolės ir pradedame žaisti. Svarbu, jog būtų geros aikštės, tuomet galime demonstruoti gerą žaidimą. Gal kiek apmaudu, jog praleidome įvartį, bet nieko nepadarysi. Tuo viskas nesibaigia. Komandos forma, žaidimas gerėja. Dabar žaisime tik po savaitės, pailsėsime ir viskas eisis tik geriau“.

Po įspūdingos pergalės prieš Vilniaus „Reo“, Panevėžio „Ekrano“ vyriausiasis treneris gyrė vaikinus už gerą žaidimą, už norą ir pastangas žaisti kokybišką futbolą, varžovų ekipos vyriausiasis treneris Stasys Baranauskas pripažino komandų akivaizdų meistriškumo skirtumą.

FK „Ekranas“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas: "Daug ką pasako rezultatas. Tikrai sužaidėme geras varžybas, nepaisant to, jog tai buvo 9 rungtynės iš eilės, kada rungtyniaujame kas trys dienos. Tempas rimtas. Praėjusios rungtynės su „Sūduva“ parodė, jog komanda juda į priekį, gerėja sportinė forma. Kalbant apie žaidimo kokybę, galbūt kai kas norėtų pasakyti, jog rungtyniavome su „Reo“, o ne su „Sūduva“. Manau, bet kuri komanda šiandien būtų nukentėjusi nuo mūsų žaidimo.

Kalbant apie sportinę formą, visų pirma žaidėjai įdeda daug darbo. Visi ne pirmą dieną susirinkę, yra kolektyvas, kuris susižaidęs tarpusavyje. Imponuoja vyrų užsidegimas, noras laimėti, gražiai žaisti. Tik reikia jiems netrukdyti, o kiek įmanoma padėti, jų norą pakreipti teigiama linkme. Tai mūsų darbas. Ta forma, kurią dabar yra komanda pasiekusi, mane džiugina. Manau, pertrauka yra reikalinga, per ją žaidėjai atsistatys fiziškai. Laukia mačas su „Tauru“, „Šiauliais“, dvejos varžybos su „Žalgiriu“, vienos taurės finalas, kitos čempionato. Gegužė įtempta, bet sėkmingai įveikus šį etapą, pakilia nuotaika pasitiktume vasarą".

FK „Reo“ vyriausiasis treneris Stasys Baranauskas: "Tokio pralaimėjimo priežasčių reikės ieškoti, žinoma, jis mums yra labai nemalonus. 5 įvarčiai krito išbėgus vienas prieš vieną po perdavimų iš vidurio. Aišku, „Ekranas“ sužaidė labai gerai, jų atakos buvo labai greitos, vienas du lietimai, keli perdavimai ir pavojinga situacija. Žaidėjų meistriškumas gana stipriai išsiskyrė šiame mače, ypač kalbant apie Mantą Savėną, Ramūną Radavičių. Ekraniečiams pavyko greitas žaidimas. Nesakau, jog tai mums buvo netikėta.

Nežinau, kiek jie iš viso buvo sukūrę pavojingų situacijų, kiek teko matyti „Ekrano“ žaidimą šiemet, šis mačas vienas geriausių, kur momentų turėjo išties daug. Tai „Ekrano“ geriausios rungtynės prieš mūsų komandą. Pernelyg daug klaidų darėme viduryje. Mums anksčiau sekdavosi tvarkytis viduryje, šiandien to nepasakysi. Pasakyti konkrečias priežastis, kodėl taip pralaimėjome, sudėtinga, reikės peržiūrėti vaizdo įrašą. Mums taškų neduoda už tai, jog pelnėme įvartį ir nutraukėme Emilijaus Zubo „sausų“ rungtynių seriją, tad tai šiuo atveju visiškai nereikšminga".