17
Tomas Pačėsas (nuotr. Fotodiena.lt)

Sudėtingą pergalę LKL ketvirtfinalio starte pasiekė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Vilniečiai tik paskutinę rungtynių minutę 79:74 (19:18, 24:21, 18:22, 18:13) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.

17

Nepasidavė. „Lietkabelis” du kėlinius vaikėsi „Lietuvos rytą“ taškas į tašką. Tačiau vilniečiai trečiajame kėlinyje atitrūko 58:48 ir jau atrodė perlauš rungtynių eigą. Bet „Lietkabelis“ nepasidavė. Panevėžiečiai atsitiesė ir 32-ąją rungtynių minutę netgi pirmavo pirmavo 65:63.

Pajėgos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje taškus buvo pelnę tik penki vilniečių žaidėjai: K.Brownas, D.Gailius, G.Orelikas, A.Jomantas ir A.Gudaitis.

Bomba. Iki 38-osios minutės komandas skyrė vos 3 taškai. „Lietuvos rytas” keturias minutes ketvirtojo kėlinio pabaigoje nesukrapštė nė taško ir suteikė „Lietkabeliui“ galimybę išplėšti pratęsimą. „Lietkabelio“ puolėjas Valdas Vasylius pataikė tritaškį su pražanga ir sensacingai likus žaisti 48 sek. išvedė panevėžiečius į priekį 74:73.

Atsakas. „Lietuvos ryto” įžaidėjui Kendrickui Brownui niekada nestigo pasitikėjimo savo jėgomis. Amerikietis lemiamu metu pataikė iš toli per A.Valeikos rankas ir sugrąžino vilniečiams iniciatyvą 76:74.

Klaida. Lemtingoje atakoje A.Valeika išprovokavo šeimininkų klaidą aikštės viduryje, perėmė kamuolį, skuodė į greitą ataką ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą. Bet trise prieš du greitoje atakoje atsidūrę panevėžiečiai neišnaudojo kiekybinės persvaros. Po krepšiu susidarė grūstis, „Lietuvos ryto“ žaidėjai išplėšė iš svečių rankų kamuolį, teisėjų švilpukas tylėjo ir „Lietkabeliui“ nebeliko laiko išsigelbėti.

Drąsa. Lemiamu metu „Lietkabeliui“ labai trūko tikslių metimų. Iniciatyvos dažnai ėmėsi Ž.Janavičius. Nors įžaidėjas negarsėja geru pataikymu iš toli, sostinėje metė net 10 tolimų metimų. Pataikė tik du.

21. Tiek taškų „Lietuvos ryto“ puolėjas Gediminas Orelikas pelnė vien per du pirmuosius kėlinius. Iš viso – 24.

Tvarkaraštis. Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks Panevėžyje šeštadienį 17 val.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius 15 (2/10 trit.), V.Vasylius 12, A.Valeika 10, S.Buterlevičius ir A.Labuckas po 9.

„Lietkabelis“: G.Orelikas 21, K.Brownas 15, A.Gudaitis 14, A.Jomantas ir D.Gailius po 10.