0

Kauno „Žalgirio“ klubas baigė pasirodymą VTB Vieningosios lygos turnyre. Po triuškinančio pralaimėjimo pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse, kauniečiai namuose nesugebėjo atsirevanšuoti Krasnodaro „Lokomotiv“ komandai, nusileido varžovams 71:80 (17:19, 17:17, 13:19, 24:25) ir pralaimėjo seriją iki dviejų pergalių 0:2.

Nors susitikimą dvitaškiu su pražanga pradėjo Ali Traore (3:0), tiksliais metimais atsakę Tomas Delininkaitis ir Paulius Jankūnas persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai - 4:3. Įpusėjus kėliniui dėjimu iš viršaus du taškus pelnė Jeremiahas Massey, iš toli pataikė Vlado Ilievskis ir svečiai kiek atitrūko - 11:6. Baudų metimais kauniečiams buvo pavykę sumažinti deficitą iki dviejų taškų (11:13), o per likusį laiką skirtumas išliko nepakitęs - 17:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo atkakliu žaidimu „taškas į tašką“, bet sužaidus keturias minutes Kelvinas Riversas dvitaškiu vėl padidino Krasnodaro ekipos pranašumą iki penkių taškų - 27:22. Mindaugas Kuzminskas ir P.Jankūnas tolimais metimais netruko persverti rezultatą kauniečių naudai (28:27) bei privertė Božidarą Maljkovičių prašyti minutės pertraukėlės. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei priekyje dar buvo M.Kuzminsko vedami kauniečiai (32:31), tačiau tritaškį smeigė V.Ilievskis, o paskutinę sekundę J.Massey dėjimu sugrąžino „Lokomotiv“ klubui dviejų taškų persvarą - 36:34.

Spurtu 9:2 trečiąjį ketvirtį Krasnodaro krepšininkai po A.Traore dvitaškio gerokai pabėgo į priekį (45:36) ir jau Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant pasitarimo, kauniečių puolimas ir toliau strigo, o Roderickas Blackney tritaškiu pirmą kartą leido svečiams įgyti dviženklę persvarą - 48:37. Likus pusketvirtos minutės technine pražanga buvo nubaustas Milovanas Rakovičius, o B.Maljkovičiaus auklėtiniai dar labiau nutolo - 55:42. Nors ketvirtį „Žalgiris“ baigė penkiais taškais be atsako, prieš lemiamą kėlinį priekyje vis tiek buvo „Lokomotiv“ klubas - 55:47.

Ketvirtajame kėlinyje Robertas Javtokas ir toliau pralaimėjo viena po kitos tarpusavio dvikovas A.Traore, o „Lokomotiv“ komanda sužaidus keturias minutes jau pirmavo keturiolikos taškų skirtumu - 65:51. Kai svečių pranašumas šoktelėjo iki penkiolikos taškų (67:62), technine pražanga buvo nubaustas A.Traore, keturis taškus iš eilės pelnė T.Delininkaitis, dvitaškį su pražanga pridėjo P.Jankūnas ir žalgiriečiams atgimė viltis - 67:59. Likus žaisti tris minutes M.Kuzminskas metimu iš po krepšio dar labai priartino kauniečius (66:71), tačiau lemiamu metimu tikslesni buvo Krasnodaro krepšininkai, kurie išlaikė persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 80:71.