Vilniaus TEO krepšininkės nesėkmingai pradėjo moterų Eurolygos ketvirtfinalio varžybas Prancūzijoje. Po atkaklios kovos Lietuvos krepšininkės rezultatu 60:66 turėjo pripažinti Buržo "Bourges Basket" ekipos pranašumą. Ketvirtfinalyje, kuriame kovojama iki dviejų pergalių, prancūzės išsiveržė į priekį 1-0.

Susitikimo pradžioje šeimininkės spurtavo 6:0, tačiau 8 taškus iš eilės pelnė Katie Douglas, kurios dėka TEO ekipa ne tik pasivijo varžoves, bet ir pralenkė jas (8:6). Vis dėlto varžovės neleido TEO ekipai kontroliuoti rungtynių eigą ir perėmusios iniciatyvą po pirmojo kėlinuko pirmavo 16:15.

Antrajame kėlinuke prancūzės padidino pranašumą iki 6 taškų (23:17), tačiau sėkmingai į žaidimą įsiliejusi Ebony Hoffman pelnė 4 taškus iš eilės, o 12-ąjį tašką pelniusi K.Douglas išlygino rezultatą 23:23. Ryžtingai kovojusios vilnietės tęsė spurtą ir po dar keturių taškų išsiveržė į priekį 29:25. Po M.Dabovič prasiveržimo TEO pranašumas buvo padidėjęs iki 6 taškų (33:27), o po dviejų kėlinukų vilnietės buvo priekyje 33:29.

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė. Ilgą laiką TEO pirmavo 4 taškų skirtumu, o spurtavusi kėlinuko pabaigoje TEO komanda įgyjo 7 taškų persvarą (46:39). Tokį pranašumą vilnietėms pavyko išlaikyti iki kėlinuko pabaigos ir prieš lemiamas 10 minučių Lietuvos ekipa pirmavo 49:42.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo nesėkminga TEO ataka, tuo tarpu varžovės pataikė dvitaškį su pražanga, o po dar vienos vilniečių klaidos puolime bei prancūzių taškų, Lietuvos krepšininkių pranašumas ištirpo iki 2 taškų (49:47). Prancūzijos komandos spurtas nesibaigė. Perėmusios kamuolį "Bourges Basket" krepšininkės sėkmingai užbaigė ataką ir išlygino rezultatą, o tuoj pat prancūzės ir persvėrė rezultatą (51:49).

Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinuke vilnietės pelnė tik po trijų minučių, kai J.Štreimikytė pataikė vieną baudos metimą (50:51). Vilnietėms niekaip nepavykdavo užpulti varžovių krepšio - TEO krepšininkės nuolat klydo. Tuo tarpu šeimininkės tik didino pranašumą ir likus žaisti 4 minutes prancūzių pranašumas pasiekė 7 taškus (57:50). Vis dėlto vilnietės nenuleido rankų ir po 5 taškų iš eilės sumažino atsilikimą iki 2 taškų (55:57). Tačiau po dar kelių TEO klaidų prancūzės padidino pranašumą iki 6 taškų (61:55), o vilnietėms mažinti skirtumo nesisekė ir jos turėjo pripažinti varžovų pranašumą 66:60.

TEO: K.Douglas 16, M.Dabovič 15, J.Štreimikytė 10, E.Hoffman 8 (8 atk.kam.).

"Bourges Basket": E.Ndongue 21 (13 atk.kam.), E.Maltsi 12, C.Melain 11, C.Dumerc 10.

Antrosios moterų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynės įvyks penktadienį, vasario 23 dieną, Lietuvoje, 18:00 valandą.