Nuolatinis Izraelio čempionato nugalėtojas Tel Avivo „Maccabi" klubas per vargus pateko į turnyro finalą. Po atkaklios kovos Eurolygos vicečempionai tik 57:55 įveikė "Bnei Hasharon" krepšininkus.

Pirmieji į priekį išsiveržė „Maccabi" krepšininkai, kurie po pirmojo kėlinuko pirmavo 22:9. Tačiau antrąjį ketvirtį įspūdingai pradėjo „Bnei Hasharon" legionierius Jasonas Williamsas, kuris vienas pats pelnė 17 taškų ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 26:29.

Po didžiosios pertraukos „Bnei Hasharon" krepšininkai perėmė iniciatyvą ir pirmavo 7 - 10 taškų skirtumu. Į finalo ketverto varžybas atvykę kitų pusfinalio dalyvių bei „Bnei Hasharon" sirgalių aktyviai sirgo prieš „Maccabi" komandą, tačiau ketvirtajame kėlinuke Eurolygos ekipa atsigavo. Tel Avivo žaidėjai išlygino rezultatą, o susitikimo pabaigoje persvėrė jį savo naudai ir eilinį kartą pateko į finalą.

Kitame pusfinalyje pergalę 100:89 šventė buvusi Tanoka Beardo komanda Holono „Hapoel", kuri nugalėjo Naharijos „Ironi" klubą.

Holono „Hapoel" klubas yra didžiausias netikėtumas Izraelyje. Mike'o Dorsmano treniruojama ir finansuojama ekipa prisikėlė iš didžiulės krizės, tapo reguliaraus sezono nugalėtoja ir du sykius šiais metais jau įveikė „Maccabi" komandą.

Izraelio spaudoje daug diskusijų sukėlė prieš trejus metus pakeista šalies čempionato vykdymo struktūra, kai nuo įprastos atkrintamųjų sistemos prieita prie finalo ketverto varžybų. Tuomet argumentuota tuo, kad „Maccabi" klubas turi jausti atsakomybę ir motyvaciją kautis kiekvienose varžybose.

Vis dėlto šįmet, kai čempionate buvo daug apylygių ekipų, o „Maccabi" klubas vos užėmė antrąją vietą, ši sistema tik padeda „amžinai" čempionų ekipai.