0

Dramatišką pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, debiutinėse rungtynėse naujoje arenoje 84:82 (27:18, 17:19, 20:18, 20:27) palaužę Samaros „Krasnyje Krylja“ komandą.

Per trejas rungtynes Iliaso Zouroso auklėtiniai tai buvo antroji pergalė. Tuo tarpu rusams tai buvo pirmasis susitikimas VTB pirmenybėse.

Didžiąją mačo dalį žalgiriečiai pirmavo ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje šeimininkai dar turėjo apčiuopiamą persvarą (69:57), tačiau priešininkai spurtavo 14:2 ir išlygino rezultatą - 71:71. Netrukus rusai perėmė iniciatyvą ir paskutinę minutę netgi pirmavo keturiais taškais (82:78). Vis dėlto „Žalgirį“ išgelbėjo duetas iš NBA - baudas sumetė ir greitos atakos metu žaibiškus taškus pelnė Sonny Weemsas (82:82), o sėkmingai apsigynusius mačo pabaigoje, žalgiriečius išgelbėjo Ty Lawsonas, išprovokavęs pražangą ir realizavęs abi baudas (84:82). Per 2 sek. „Krasnyje Krylja“ neišsigelbėjo.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 16 (6/7 dvit.), S.Weemsas 13, R.Javtokas 12, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir T.Lawsonas po 11, T.Delininkaitis 9, M.Rakovičius 4, A.Milaknis ir D.Collinsas po 3, T.Klimavičius 2.

„Krasnyje Krylja“: J.Alexanderis 16, L.Rushas (6 rez. perd.) ir D.Labovičius po 13, J.Kolešnikovas 12, J.Hayesas 11.