Rokas Jokubaitis buvo rezultatyviausias „Barcelonos“ (16/4) krepšininkas, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrą kartą šiame sezone įveikė čempionų titulą ginančius Stambulo „Anadolu Efes“ (9/10). Šie trečiame kėlinyje liko be išvaryto vyriausio trenerio Ergino Atamano.

„Barcelona“ namie varžovus pranoko 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21)

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 20 minučių pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, bet suklydo keturis kartus ir surinko 11 naudingumo balų.

„Anadolu Efes“ šiame mače metė net 33 baudų metimus ir pataikė 28. Itin prastai Turkijos klubui sekėsi atakuoti iš toli – pataikė vos 5/26 tritaškių.

„Barcelona“ kontrolę į savo rankas perėmė antroje mačo pusėje – po pirmų dviejų kėlinių katalonai atsiliko minimaliu skirtumu, bet po pertraukos pagerino gynybą, o varžovai ir patys sau apsisunkino gyvenimą.

Nesužaidus nė trijų minučių trečiame kėlinyje E. Atamanas užsidirbo dvi iš eilės technines pražangas ir turėjo palikti aikštę. Vis tik jis demonstratyviai atsisėdo ant atsarginių suolelio ir dar kelias minutes ginčijosi su teisėjais, nenorėdamas sutikti su jų sprendimu.

Galiausiai E. Atamanas išėjo iškėlęs kumščius į viršų, lyg triumfuodamas. Beje, E. Atamanas buvo išvytas ir pirmose tarpusavio rungtynėse su „Barcelona“.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sėkmingiau pradėjo ir lemiamą ketvirtį, kurio pradžioje susikrovė rekordinę 9 taškų persvarą. Tačiau „Anadolu Efes“ nebuvo linkusi pasiduoti – gyvybės įpūtė keli sėkmingi Chriso Singletono epizodai, o po Shane’o Larkino tritaškio, likus kiek mažiau nei keturioms minutėms, turkai priartėjo iki 72:73.

Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios „Barcelona“ pelnė 7 taškus be atsako ir vėl atitrūko 80:72.

Likus žaisti 31 sekundę komandas skyrė trys taškai, bet tašką mače padėjo Rokas Jokubaitis, pelnęs du taškus ir išprovokavęs pražangą.

„Barcelona“: R. Jokubaitis 16, N. Mirotičius 15, S. Sanli 13, C. Higginsas 9, K. Kuricas 8.

„Anadolu Efes“: V. Micičius 18, Sh. Larkinas 17, B. Dunstonas ir K. Simonas po 12.