Edvardui Matusevičiui ir Lietuvos komandai buvo likę atlikti paskutinįjį outą. Staiga Ukrainos komandos puolėjas pramušė kamuolį pačiam E. Matusevičiui, šis perdavė jį pirmojoje bazėje budėjusiam Eimantui Žičkui, o į vieną krūvą subėgę lietuviai ėmė šokti pergalės šokį – nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė triumfavo Trnavoje (Slovakija) vykusiame Europos čempionato B grupės turnyro finale.

Pusfinalyje pratęsimo metu prieš Šveicarijos rinktinę dramatiškai išsigelbėjusi Lietuvos ekipa finale 7:5 palaužė Ukrainos komandą ir liepos 26-28 dienomis serijoje iki dviejų pergalių su kito B grupės turnyro nugalėtojais – Izraelio beisbolininkais – varžysis dėl patekimo į pagrindinį Europos čempionatą.

Rungtynės prasidėjo lygybe, mat pirmojo kėlinio metu abi komandos pelnė po tašką. Verta paminėti, jog startinis Lietuvos rinktinės metikas Dalius Neliupšis buvo savotiškas koziris, į Trnavą iš Lietuvos atvykęs rungtynių dieną bei prie ekipos prisijungęs prieš pat susitikimą.

Pirmąjį tašką lietuviai išgimdė vedini Audriaus Beliausko, pasiekusio pirmąją bazę po bandymo pervesti komandos draugą Arūną Dankovskį. Po šio epizodo Vytas Valinčius išprovokavo keturis netaiklius varžovo metimus ir užėmė pirmąją bazę. Vėliau E. Matusevičius išmušė kamuolį į orą tolimojo lauko gynėjui bei pervedė A. Beliauską į trečiąją bazę. Galiausiai Kęstas Vilimas pramušė hitą ir taip parvedė A. Beliauską namo.

Lietuvių gynyba susitikimo metu taip pat žibėjo. Trečiajame ir šeštajame kėliniuose outų nepadariusiai lietuvių ekipai pavyko padaryti dvigubą outą ir taip apsiginti nuo varžovų antpuolių. Pirmojo tokio epizodo metu varžovai kamuolį pramušė Domui Kamanduliui, kuris jį perdavė ant antrosios bazės užlipusiam A. Dankovskiui, o šis nusviedė sviedinį pirmojoje bazėje tykojusiam E. Žičkui. Šeštajame kėlinuke dvigubo outo modelis atrodė panašiai – kamuolį pagavo A. Dankovskis, perdavė jį D. Kamanduliui, o šis pratęsė giją metimu į pirmąją bazę.

Beje, trečiojo kėlinio metu lietuviai uždirbo dar vieną tašką. V. Valinčius, E. Matusevičius ir A. Dankovskis atmušė hitus, o pastarasis po vieno iš atmušimų pelnė tašką – Lietuvos rinktinė pirmavo 2:1. Visgi jau ketvirtajame kėlinuke ukrainiečiai pelnė tašką, o penktajame ininge D. Neliupšį metiko pozicijoje pakeitė E. Žičkus.

Penktojo kėlinio puolime lietuviai į savo sąskaitą įkrapštė dar vieną tašką. Šį kartą jo autoriumi tapo E. Matusevičius, pasiekęs pirmąją bazę po atmušimo į kvadratą, vėliau nubėgęs į trečiąją bazę po K. Vilimo atmušimo ir parbėgęs namo po E. Žičkaus hito.

Šeštąjį kėlinį dabar jau galima vadinti lietuvių kėlinuku. Jo metu Lietuvos rinktinėje taškus pelnė D. Neliupšis, A. Beliauskas, A. Dankovskis ir V. Valinčius. Po vieną iš bėgikų parvedė kamuolį atmušęs V. Valinčius ir „base on balls“ epizodą išprovokavęs M. Balandis, du bėgikus – hitu pasižymėjęs E. Matusevičius.

Septintoji gynyba lietuviams nebuvo pati sėkmingiausia. Turėdama du outus Lietuvos ekipa suklydo, o tai davė papildomą šansą ukrainiečiams, kurie juo pasinaudojo ir į savo kraitį įdėjo 3 taškus. Dėl to Lietuvos trenerių štabui teko priimti sprendimą daryti rokiruotę pičerio pozicijoje ir pakeisti metiką E. Žičkų į tolimojo centro lauko gynėjo pozicijoje žaidusį E. Matusevičių.

Tuomet įsivyravęs taškų badas tvyrojo iki pat rungtynių pabaigos. Paskutiniojo kėlinio gynyboje E. Matusevičius pirmajam žaidėjui išrašė „strikeoutą“, antrasis gavo outą po pramušimo A. Dankovskiui, o trečiasis – atmušęs metikui E. Matusevičiui.

Būtent tai simbolizavo, jog Lietuvos rinktinė antrąjį kartą paeiliui triumfavo Europos čempionato B grupės turnyre. Tą patį lietuviams pavyko padaryti 2017 metais, kai pergalė buvo pasiekta atrankos turnyre Lenkijoje.

Startinis metikas D. Neliupšis per 4 kėlinius varžovų komandai leido atmušti 2 hitus ir pelnyti 2 taškus. Vėliau jį pakeitęs E. Žičkus per nepilnus tris kėlinius ukrainiečiams suteikė šansą atmušti 3 hitus ir pelnyti 3 taškus, tačiau 4 mušėjus iš žaidimo išmetė atlikdamas „strikeoutą“. Tuo metu ant kalniuko stovint E. Matusevičiui Ukrainos rinktinė nesugebėjo padaryti nieko – lietuvis atseikėjo 3 „strikeoutus“.

Maža to, E. Matusevičius po rungtynių buvo apdovanotas asmeniniais apdovanojimais – lietuvis buvo išrinktas geriausiu metiku, per 10 kėlinių neleidusiu nė vienai ekipai pelnyti nė taško, bei naudingiausiu turnyro žaidėju, atmušusiu 12 hitų. E. Matusevičius puolime darbavosi iš peties ir tinkamai atmušdavo 50 procentų metimų (atmušimų vidurkis AVG – 0,500).

Finalinėse rungtynėse puolime geriausiai pasirodė minėtasis E. Matusevičius ir K. Vilimas, atmušę po 2 hitus, A. Dankovskis, V. Valinčius ir E. Žičkus pridėjo po vieną. E. Matusevičius savo atmušimais dar parvedė 3 iš 7 komandos taškų.

Tikėtina, jog serija iki dviejų pergalių prieš Izraelio komandą bus žaidžiama Lietuvoje. Komanda dėkoja sirgaliams Trnavoje ir palaikiusiems Lietuvoje bei laukia dar didesnio palaikymo serijos metu liepos 26-28 dienomis.