0

Šiandien sostinės Vingio parke startavo „Snow Challenge“ žiemos triatlono dalyviai. Nors sniego nebuvo, purvas ir telkšančios balos tapo ne mažesniu iššūkiu varžybų dalyviams.

Pirmieji prie starto linijos stojo mėgėjų ir estafetės rungčių dalyviai. Jie turėjo nubėgti 2,5 km, 5 km numinti dviračiu ir vėl bėgti 2,5 km (vietoje šios rungties turėjo būti slidinėjimas, tačiau ištirpus sniegui buvo pakeista bėgimu).

Mėgėjų grupėje triumfavo Janas Jacevičius. Jo pasiektas laikas – 40 min. ir 58 sek. Antrąją vietą užėmė Emilis Martinavičius (41 min. 9 sek.), trečiasis finišavo Povilas Gokas (41 min. 22 sek.).

Estafetės rungtyje, kurioje trys dalyviai rungėsi pakaitomis, triumfavo „Bombers Barcelona Trambolico“ komanda iš Ispanijos (29 min. ir 51 sek.). Antrąją vietą laimėjo antrasis šios komandos sąstatas (31 min. ir 26 sek.), o trečioji finišavo „Dviračių salono“ komanda (32 min. ir 42 sek.).

Komandos nugalėtojos nariai juokavo, kad jiems labai patiko lietuviškas pavasaris. Šeši draugai į Lietuvą vyko turistiniais tikslais, tačiau sužinoję apie varžybas nusprendė jose sudalyvauti. Ispanai yra savo šalies triatlono asociacijos nariai, profesionaliai sportuojantys daugiau nei dvidešimt metų.

„Labai smagios varžybos, vieni kitus palaikėme ir tiesiog linksminomės. Mes dažniau dalyvaujame vasaros triatlonuose, bet čia irgi buvo gera patirtis“, – sakė svečias iš Ispanijos Victor Dobano.

Prieš pagrindinės elito grupės startą vyko Šeimų estafetės. Jų dalyviai pakaitomis turėjo nubėgti, nuvažiuoti dviračiu ir vėl nubėgti po pusę kilometro. Šioje rungtyje nugalėjo Ališauskų šeima.

Šeimų estafetėje su savo atžalomis, penkerių metų dukrele Ula ir ketverių sūnumi Benu dalyvavo ir TV3 sporto žinių vedėja Vlada Musvydaitė. Moterį nustebino jos vaikų atkaklumas.

„Ula man sakė, kad jai buvo labai sunku kvėpuoti, bet ji nei karto nesustojo ir vis tiek bėgo. O Benas, vos perėmęs estafetę, mynė dviratį net neatsisukdamas. Jis žinojo tikslą ir nė nemanė klausyti mano prašymo važiuoti atsargiai ir neskubėti. Dabar mūsų laukia čempionų pietūs“, – po finišo šypsojosi V.Musvydaitė.

Daugiausiai dalyvių startavo elito grupėje. Sportininkai bėgo 5 km, 10 km mynė dviračiu ir vėl bėgo 5 km. Po atkaklios kovos pirmasis finišo liniją kirto Andrejus Dolgovas. Jo pasiektas laikas – 59 min. ir 43 sek. Antrasis liko Titas Pumputis (1 val. 03 min. 5 sek.), trečiasis – Vaidotas Baužys (1 val. 5 min. 23 sek.).

Varžybų nugalėtojas sakė, kad oras buvo idealus ir šiandien buvo jo diena – jautėsi ypatingai gerai.

„Norėjosi, kad distancijos būtų šiek tiek ilgesnės. Kūnas nespėjo tinkamai apšilti“, – po sėkmingo finišo sakė jis.

Elito grupėje startavo ir trys moterys. Pirmoji finišo liniją kirto Viktorija Žižiūnienė (1 val. 17 min. ir 49 sek.), Miglė Mačionytė liko antra (1 val. 23 min. ir 28 sek.), trečioji finišavo Giedrė Ambrazevičiūtė (1 val. 33 min. 12 sek.).

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais ir saldžiais prizais. „Snow Challenge“ žiemos triatlono organizatorius, Vilniaus triatlono asociacijos vadovas Aleksandras Kočetkovas džiaugėsi, kad renginys pavyko, nors gamta ir krėtė pokštus

„Gaila, kad planuotą slidinėjimo rungtį teko keisti bėgimu, tačiau kai kurie dalyviai tuo džiaugėsi net labiau, nes slidinėti ne visi moka. Tikimės, kad kitose mūsų organizuojamose varžybose dalyvių skaičius augs ir konkurencija didės“, – po varžybų kalbėjo jis.

A.Kočetkovas tikisi, kad šis žiemos triatlonas taps gražia tradicija. „Snow Challenge“ varžybos buvo pirmasis „Sport Religion“ taurės etapas. Šiemet dar vyks net 6 akvatlono, duatlono ir triatlono varžybos. Jų dalyviai galės rinkti įskaitos taškus, kurie sezono pabaigoje bus susumuoti. Daugiausiai įskaitos taškų surinkusiam sportininkui bus įteiktas 15 tūkst. vertės triatlono dviratis.