Galingai ketvirtą kėlinį sužaidę Alytaus „Wolves“ (1-0) krepšininkai pergale atidarė kovas Europos Šiaurės krepšinio lygoje.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose po sunkios kovos 79:77 (16:27, 16:17, 22:20, 25:13) palaužė Tartu „Ulikool“ (2-2) komandą iš Estijos.

Lietuvos klubas startas buvo sunkus rungtynėse. Jau antrajame kėlinyje jis turėjo dviženklį deficitą (22:37). Tai buvo didžiausias atstumas tarp komandų rungtynėse.

Dviženklį skirtumą estai prilaikė iki pat ketvirto kėlinio pradžios. Tuomet dar pirmavo 12 taškų (54:66).

Galiausiai „vilkai“ kilo į šturmą ir po spurto 7-0 nurėžė atsilikimą perpus (63:68). Rezultatą svečiai persvėrė likus žaisti pusantros minutės, kai tritaškį pataikę Eigirdas Žukauskas (77:75).

Netrukus aikštės šeimininkai baudų metimais atstatė pusiausvyrą (77:77). Vėliau svečiai dukart stojo prie baudų metimo linijos, tačiau po kartą pataikė ir Jeffery Tayloras, ir Kristupas Žemaitis – 79:77.

Per likusias 20 sekundžių estai turėjo savo šansą, net du, bet abu tolimi metimai tikslo nepasiekė.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 22 (4/8 dvit., 3/6 trit., 5/8 baud.), Ericas Buckneris (11 atk. kam.) ir Adas Juškevičius (4/9 trit.) po 13, Eigirdas Žukauskas 9 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis (7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Vitalijus Kozys po 7.

„Ulikool“: Andrejus Voinalovyčius 17 (6/9 dvit., 1/4 trit., 2/4 baud.), Tomas Pavelka (12 atk. kam., 4 blk.), Jalanas McCloudas 15 (1/8 trit., 10 rez. perd.), Leemetas Bockleris 10.