Likus dviems turams iki Europos taurės turnyro reguliariojo sezono pabaigos, „Šiauliams" kelias į kitą etapą jau užkirstas. Antano Sireikos auklėtiniai ketvirtosiose rungtynėse 70:89 (23:9, 8:19, 21:29, 18:32) turėjo pripažinti Las Palmo „Gran Canaria" pranašumą.

Šiauliečiai taip ir išliko be pergalių, o antrąją vietą užimantys „Gran Canaria" krepšininkai savo sąskaitoje turi tris pergales. Grupės lyderio Kijevo „Budivelnik" sąskaitoje - taip pat trys laimėjimai.

Nors pirmieji taškus pelnė svečiai (2:0), čia pat sekė du iš eilės M.Žukausko tritaškiai bei E.Ruzgo dvitaškis, o „Šiauliai" atitrūko - 8:2. Geriausius laikus prisiminęs M.Žukauskas „įsūdė" trečią tolimą bombą, E.Ruzgas vėl puikiai talkino veteranui ir priešininkai buvo pasiųsti į nokdauną - 16:4. Užtikrintai rungtyniavę A.Sireikos auklėtiniai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 23:9.

Antrajame ketvirtyje „Gran Canaria" atsitiesė ir ėmė tirpdyti atsilikimą - 15:23. Išlaikyti pranašumo „Šiauliams" nepavyko. Lietuviai buvo suvaržyti puolime, o varžovai sėkmingai artėjo - 25:26. Galiausiai ispanams buvo pavykę išlyginti rezultatą (28:28), bet paskutinėmis ketvirčio sekundėmis mūsiškius į priekį išvedė fantastišką tolimą metimą pataikęs Ž.Janavičius - 31:28.

Po pertraukos žvaliau atrodė „Šiaulių" krepšininkai, kurie nesiruošė atiduoti iniciatyvos mačo favoritams - 40:32. Vis dėlto vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė. „Gran Canaria" ekipa parodė charakterį, išlygino rezultatą (42:42), o įpusėjus kėliniui ir išsiveržė į priekį - 47:44. Prieš lemiamą susitikimo dalį šeimininkų deficitas siekė penkis taškus - 52:57.

Ketvirtajame kėlinyje šiauliečiai atkakliai lipo ispanams ant kulnų, bet „Gran Canaria" neprisileido priešininkų - 68:62. Visgi svečiai nutarė padėti istorijoje tašką ir grėsmingai nutolo - 75:62. Netrukus „Šiaulių" viltys buvo galutinai palaidotos - 87:66. Stebuklo Šiaulių arenoje susirinkę žiūrovai neišvydo.

„Šiauliai": M.Žukauskas 20 (6/8 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Ž.Janavičius 19, D.Weaveris 8, V.Šarakauskas 6 (6 atk. kam.), E.Ruzgas 5 (1/6 dvit., 1/5 trit.), A.Čepulis ir R.Harrisas po 4, M.Delašas (8 min., 4 praž.) ir R.Gumeniukas po 2.

„Gran Canaria": J.Carrollas 17, T.Greenas (5 rez. perd.) ir S.Nelsonas (6 atk. kam.) po 13, T.Bellas 10.