Pirmųjų dviejų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo rungtynių metų įspūdingai tolimus metimus metusių Prienų „Rūdupio“ krepšininkų taikiklis nusimušė Šiauliuose. Vos vieną tolimą metimą iš 22 bandymų pataikę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai trečiajame mače 61:81 (22:19, 14:25, 14:15, 11:22) nusileido Šiaulių „Šiaulių“ komandai, kuri sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą - 1:2.

Ketvirtosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Prienuose.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po Camerono Longo dvitaškio su pražanga sužaidus pusantros minutės iškart atitrūko (7:2), tačiau Ado Juškevičiaus tikslūs prasiveržimai netruko sumažinti svečių atsilikimą iki minimumo - 6:7. Nors „Rūdupio“ komandai buvo pavykę atstatyti pusiausvyrą (9:9), dvitaškį pataikė Rashaunas Broadusas, baudos metimą pridėjo Vytautas Šarakauskas ir „Šiauliai“ vėl įgijo trijų taškų persvarą - 12:9. Likus žaisti tris minutes aikštės šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki penkių taškų (18:13), bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai kelinį baigė spurtu 9:1 ir po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Rūdupis“ - 22:19.

Atkakliai prasidėjo ir antrasis ketvirtis. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus (26:26), dar po minutės - vėl pusiausvyra (30:30). Likus žaisti keturias minutes Prienų komanda vėl susigrąžino keturių taškų pranašumą (34:30), bet Raitis Grafas pataikė baudos metimą, Valdas Vasylius pridėjo dvitaškį su pražanga ir situacija eilinį kartą išsilygino - 34:34. Netrukus puolėjas pridėjo dar keturis taškus iš eilės ir jau šiauliečiai šovė į priekį - 38:34. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai dar šiek tiek padidino pranašumą, o paskutinę sekundę Marius Prekevičius dar sugebėjo pataikyti fantastišką metimą iš aikštės vidurio - 44:36.

Po didžiosios pertraukos sužaidus tris minutes Gediminas Orelikas pirmuoju prieniškių tolimu metimu šiose rungtynėse sumažino atsilikimą iki keturių taškų (42:46), bet M.Prekevičiaus ir Edvino Ruzgo pastangomis „Šiauliai“ atsitiesė - 54:46. Per paskutinę trijų minučių atkarpą aikštės šeimininkai dar minimaliai padidino pranašumą ir prieš lemiamas dešimt minučių buvo priekyje - 59:50.

Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo dar viena atkarpa 10:2 ir rungtynių likimas buvo nulemtas - 69:52. Antroje ketvirčio pusėje Juliaus Juciko tikslių metimų dėka „Šiaulių“ persvara dar labiau išaugo (73:56), o per likusį laiką situacija aikštelėje kardinaliai nepakito.

„Šiauliai“: C.Longas (7 rez. perd.) ir V.Vasylius - po 13, R.Grafas 11, E.Ruzgas 10, M.Žukauskas (dvitaškiai 3/3) ir M.Prekevičius - po 9.

„Rūdupis“: P.Butkevičius 15 (11 atk. kam.), A.Labuckas 12 (tritaškiai 0/4), A.Juškevičius 11, S.Buterlevičius 9.