86
UEFA Europos lygos finalas: „Liverpool“ - „Sevilla“ (nuotr. SCANPIX)

„Sevilla“ perrašė istoriją ir triumfavo UEFA Europos lygoje

karščiausi rungtynių epizodai ir įvarčiai

„Sevilla“ klubas trečius metus iš eilės užkariavo UEFA Europos lygą po pergalės, rezultatu 3:1, prieš „Liverpool“ klubą. Itin blankiai pirmąją rungtynių pusę sužaidusi Ispanijos ekipa praleido įvartį, tačiau po pertraukos atsigavo, įmušė tris per 25-ias minutes ir Unai Emery tapo pirmuoju treneriu atvedusiu komandą į UEFA Europos lygos viršūnę trejus metus iš eilės.

Pirmajame kėlinyje nei vieno smūgio į vartų plotą neatlikę „Sevilla“ klubo futbolininkai po pertraukos atrodė lyg kita komanda. Nuostabi technika, puiki koncentracija gynyboje ir trys tikslūs smūgiai nutiesė Ispanijos klubui kelią į pergalę. Antrajame kėlinyje „Liverpool“ žaidėjai nesugebėjo sukurti nieko pavojingo, o „Sevilla“ UEFA Europos lygos taurę kėlė trečius metus iš eilės ir penktąjį kartą klubo istorijoje. Abu šie pasiekimai perrašė Europos futbolo istoriją.

Rungtynių eiga:

Startinės komandų sudėtys:

„Liverpool“: Mignolet, Clyne, Toure, Lovren, Moreno, Can, Milner, Lallana, Coutinho, Firmino, Sturridge.

„Sevilla“: Soria, Rami, Krychowiak, Daniel Carrico, Gameiro, N`Zonzi, Escudero, Banega, Vitolo, Coke, Mariano Ferreira.

8` Pirmasis pavojingas smūgis į vartus. Emre Can patikrino priešininkų vartininko budrumą, tačiau Davidas Soria su smūgiu susitvarkė.

12` Roberto Firmino metėsi kamuolį pro Danielį Carrico, kuris kliudė kamuolį ranka, tačiau teisėjas 11 metrų baudinio neskyrė.

25` Puikiai ataką pradėjęs Adamas Lallana atliko gerą perdavimą Danieliui Sturridge`ui, kurio smūgį iš aštraus kampo vėl atrėmė D. Soria. 32` „Sevilla“ komanda kelė kampinį, kamuolys keletą kartų atšoko nuo žaidėjų galvų, o Kevinas Gameiro per save smūgiavo visai šalia vartų.

35` Įvartis! Danielis Sturridge`as vartininkui netikėtu smūgiu, išorine pėdos dalimi muša pirmąjį rungtynių įvartį į tolimąjį vartų kampą! „Liverpool“ pirmauja 1:0.

39` „Liverpool“ komanda muša įvartį, tačiau anot arbitro, nuošalėje buvęs D. Sturridge`as, trukdė vartininkui ir dėl to įvartis nėra įskaitomas.

45` Pirmasis kėlinys baigiasi „Liverpool“ komandai pirmaujant rezultatu 1:0. Abi komandos nevengia atakuoti, tačiau Anglijos klubui tai daryti sekasi geriau, o jų sukurti šansai atrodo pavojingesni. Tai įrodo smūgių į vartų plotą statistika, pagal kurią „Liverpool“ klubas pirmauja 3:0.

46` Mariano Ferreira prasiveržia kraštu, perduoda kamuolį ir Kevinas Gameiro muša išlyginamąjį įvartį! Kokia antrojo kėlinio pradžia!

48` „Sevilla“ pertraukos metu padarė išvadas. Dar vienos pavojingos atakos metu K. Gameiro šiek tiek uždelsia ir itin pavojingą išpuolį gesina Kolo Toure.

60` K. Grameiro – lyg ant sparnų. Kamuolys patogiai nukrito „Sevilla“ klubo puolėjui, tačiau vienas prieš vartininką likęs K. Grameiro nesugebėjo nuginkluoti Simono Mignolet. Ispanijos klubas tiesiog dominuoja antrojo kėlinio pradžioje.

64` Neįtikėtinas „Sevilla“ klubo žaidimas! Nuostabi kombinacija, Vitolo perdavimas ir Coke muša antrąjį Ispanijos klubo įvartį! „Liverpool“ komanda atrodo sutrikusi ir nesugeba nieko padaryti prieš įsisiautėjusius „Sevilla“ ekipos futbolininkus.

70` Nesėkmingai susiklosčius situacijai du „Liverpool“ komandos žaidėjai perduoda kamuolį varžovui ir Coke muša antrąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį. Rungtynės apverstos aukštyn kojomis ir „Sevilla“ priekyje jau 3:1!

72` Jurgenas Kloppas ieško priešnuodžių ir į aikštę meta du naujus futbolininkus: D. Origį ir J. Alleną.

90` Rungtynės baigtos. „Liverpool“ klubo gerbėjai verkia, o „Sevilla“ triumfuoja. Rezultatu 3:1 šis Ispanijos klubas laimi UEFA Europos lygos trofėjų trečius metus iš eilės! Nuostabus ir permainingas finalas.

Situacija prieš rungtynes:

„Kaip ir visuose finaluose, bus didžiulė įtampa. Komandos verta viena kitos. Čia nugalės stipriausia komanda. Galiu pasidžiaugti, kad tai bus įspūdingas vakaras futbolo mėgėjams, - kalbėjo futbolo komentatorius Nerijus Vasiliauskas.

Anot jo, abiejų ekipų strategai bus išanalizavę ir ne po kartą kiekvieną varžovų žaidėją, silpnąsias ir stipriąsias puses: „Viskas aiškiai bus sudėliota į stalčiukus. Įdomu, kaip žaidėjai pasinaudos tuo. Juk sprendžiasi ne tik Europos lygos čempiono, bet ir kelialapio į kito sezono Čempionų lygą klausimas.“

„Kaip ir dera ispanų komandai, „Sevilla“ norės kontroliuoti kamuolį, turėti iniciatyvą. Anglijos komanda, kuri išties nėra angliška, dėka vokiečių trenerio Jurgeno Kloppo turėtų pasižymėti vokiška drausme. Tiek „Liverpool“, tiek „Sevilla“ norės viską išspręsti per pagrindinį rungtynių laiką, o ne mėginant likimą per pratęsimą ar 11 m baudinių seriją“, - tvirtino futbolo specialistas.

Anot N. Vasiliausko, abu treneriai turi daug patirties ir jų vaidmuo bus svarbus. „Tiesa, iki rungtynių. Per rungtynes jau galima bus pasikliauti tik sirgalių palaikymu, kurių neutralioje aikštėje veikiausiai bus po lygiai.“

Specialistas pastebėjo, kad abi komandos nepralaimi finalų – ten patenka ir nugali. „Liverpool“ gali laimėti po 15 metų pertraukos. Tai svarbu visai Anglijai, žinant, kaip anglai siekia tų titulų. Džiugu, kad Europos lygos finalas netapo ispanišku, nors tokia galimybė buvo. „Sevilla“ turi didžiulę patirtį. Kai žaidžia ir nugali finaluose – kaupia brangią jai patirtį. Tai padeda geriau jaustis ypač tokių rungtynių pradžioje“, - teigė N. Vasiliauskas.

NAUDINGI FAKTAI

Bazelyje vyksiančiame finale „Liverpool“ ir „Sevilla“ keliai susikryžiuos pirmą kartą per visą UEFA varžybų istoriją. „Liverpool“ iki šiol laimėjo tris UEFA taures (1973, 1976 ir 2001 metais), o „Sevilla“ gali tapti pirmuoju klubu UEFA istorijoje, iškovojusiu tris titulus iš eilės. Iš viso ispanų trofėjų lentynoje – keturios Europos lygos taurės.

Dar vienas intriguojantis faktas – nė viena komanda iki šiol nėra pralaimėjusi UEFA taurės ar Europos lygos finale. Tiesa, „Sevillai“ dukart prireikė 11 m baudinių serijos, kad iškovotų pergalę. Jei „Sevilla“ laimėtų Bazelyje, tai būtų dešimtasis ispanų klubo triumfas UEFA taurės ar UEFA Europos lygos turnyruose. Ispanai tuomet pralenktų italus ir taptų sėkmingiausia pagal šį rodiklį šalis. „Liverpool“ pergalė butų aštuntoji Anglijos klubų istorijoje atitinkamuose turnyruose.