16
Lietuvos rytas - Neptūnas (nuotr. Fotodiena/Paulius Peleckis)

Sostinėje vykusios trečiosios pusfinalio serijos rungtynės tarp „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ serijos neužbaigė. Po atkaklios kovos, rezultatu 66:64, pergalę šventė aikštės šeimininkai ir sušvelnino bendrą rezultatą, kuris vis dar palankesnis klaipėdiečiams, 2:1.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, tačiau sostinės klubas netruko atsitiesti ir persvėrė rezultatą savo naudai. Vis dėlto, J. Granto metimas su sirena rezultatą išlygino ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 16:16. Jau pirmasis ketvirtis parodė, kokia įtampa slegia žaidėjų pečius. Aikštėje vienas kito negailėję Danielis Ewingas ir Adas Juškevičius nesuvaldė emocijų ir tarp žaidėjų kilo susistumdymas. Į jį įsitraukė ir kiti komandų žaidėjai, tačiau teisėjams situaciją suvaldyti pavyko, o A. Juškevičius buvo nubaustas technine pražanga. Šis epizodas pažadino Siemens arenoje susirinkusius sirgalius, kurie iki tol nebuvo labai triukšmingi.

Didžiąją antrojo kėlinio dalį pirmavo svečiai iš Klaipėdos. Nors Martynas Mažeika ir nebuvo toks rezultatyvus kaip pirmuosiuose dviejuose mačuose, iš jo estafetę puikiai perėmė amerikietis Jerai Grantas, kuris per pirmuosius du kėlinius buvo įmetęs 10 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Sostinės ekipos gretose išsiskyrė Adas Juškevičius, kuris pataikė 3 tritaškius iš 4 ir su 9 taškais buvo rezultatyviausias savo komandoje. Kėlinyje netrūko ir efektingų epizodų. „Neptūno“ krepšininkai Arnas Butkevičius ir Jerai Grantas „Siemens“ areną tildė įspūdingais dėjimais. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui 35:35.

Trečiasis kėlinys buvo nerezultatyvus. „Lietuvos rytas“ ketvirtį laimėjo 13:11. Rezultatas po trijų kėlinių – 48:46 sostinės klubo naudai. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Klaipėdiečius į priekį tris kėlinius paskui save tempė legionierių duetas: Danielis Ewingas buvo pelnęs 10 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, o Jerai Grantas savo kraityje turėjo 14 taškų ir 7 atkovotus kamuolius bei buvo netoli dvigubo dublio. Vilniečių gretose naudingiausias po trijų kėlinių buvo Deividas Gailius su 11 taškų ir 5 atkovotais kamuoliais. Antras pagal rezultatyvumą vis dar buvo Adas Juškevičius, kuriam trečiajame ketvirtyje taškų pelnyti nepavyko.

Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjo „Lietuvos rytas“: Kendrickas Brownas smeigė tritaškį, Deividas Gailius pridėjo du taškus su pražanga ir vilniečiai atitrūko 56:48. Tie patys aštuoni taškai komandas skyrė ir kėliniui įpusėjus. D. Ewingo tritaškis likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes sumažino „Neptūno“ atsilikimą iki 5 taškų, o J. Grantas pataikė dvitaškį su pražanga, tačiau baudos metimas skriejo pro šalį, o K. Brownas greitos atakos metu pelnė du taškus su pražanga. Komandos apsikeitė taikliais metimais, o skirtumas buvo 5 taškai, tačiau Danielis Ewingas, likus žaisti 9 sekundes, ėmėsi lyderio vaidmens ir smeigė tritaškį, sumažindamas skirtumą iki dviejų.

Greitai prasižengęs „Neptūnas“ pasiuntė vilniečių kapitoną Antaną Kavaliauską prie baudų metimo linijos, šis nepataikė antrojo baudos metimo. Nenorėdami leisti varžovams išmesti tritaškio sostinės krepšininkai prasižengė, M. Mažeika specialiai prametė antrąjį metimą, tačiau kamuolį nusiėmęs A. Gudaitis prametė abu baudų metimus, tačiau klaipėdiečių bandymas išplėšti pergalę metimu nuo aikštės vidurio buvo nesėkmingas ir serija keliasi į Klaipėdą.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo Devidas Gailius, kuriam iki dvigubo dublio pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio. Jis pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Adas Juškevičius pelnė 13 taškų, A. Kavaliauskas, A. Gudaitis ir K. Brownas pelnė po 7 taškus.

Klaipėdiečių gretose naudingiausias buvo dvigubą dublį atlikęs J. Grantas, kuris pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Antras pagal naudingumą – D. Ewingas su 16 taškų ir 6 rezultatyviais perdavimais.