Ieva Sarapinaitė Žemutiniame Naugarade (Rusija) vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktadienį iškovojo aukso medalį ir tapo Europos čempione.

200 m plaukimą laisvuoju stiliumi penktadienį laimėjo rusė Gulnaz Gubaydullina (2:09.88 min., 291 tšk.). Antra buvo lietuvė Ieva Serapinaitė (2:15.41, 280), trečia – vengrė Blanka Guzi (2:17.78, 275). Gintarė Venčkauskaitė buvo 10-a (2:23.93, 263), o Aurelija Tamašauskaitė – 23-ia (2:36.58, 237).

Fechtavime pirmą vietą pasidalino trys sportininkės – I. Serapinaitė, baltarusė Violeta Gurejeva ir italė Aurora Tognetti. Jos laimėjo po 16 kovų ir pelnė po 250 tšk. Tiesa, italė dar uždirbo 3 taškus papildomame fechtavimo etape. A. Tamašauskaitė (9-14, 195 tšk.) pasidalino 19-20 vietas, o G.Venčkauskaitė (9-14, 194 tšk.) buvo 21-a.

Po dviejų rungčių I. Serapinaitė su 530 tšk. tapo čempionato lydere. Už jos rikiavosi A. Tognetti (526), V. Gurejeva (506) ir dar viena italė Francesca Tognetti (506). G. Venčkauskaitė (457) nukrito į 19-ą vietą, o A. Tamašauskaitė (432) liko 23-ia.

Jojimo rungtyje geriausiai tarp lietuvių pasirodė 293 tšk. surinkusi A. Tamašauskaitė. I. Serapinaitei sekėsi kiek prasčiau (286), o G. Venčkauskaitė nepelnė nė taško ir prarado viltis patekti į 20-uką.

Prieš paskutinę rungtį I. Serapinaitė su 816 tšk. buvo Europos čempionato lyderė ir dar labiau padidino pranašumą prieš A. Tognetti (802). Į trečią vietą pakilo ukrainietė Irina Choclova (794). A. Tamašauskaitė pakilo į 17-ą vietą (725), o G. Venčkauskaitė buvo 24-a (457).

I. Serapinaitė kombinuotą rungtį pradėjo sėkmingai – per 11 sek. atliko 5 tikslius šūvius. Tuo tarpu A. Tognetti turėjo problemų ir prarado lietuvei nemažai lieko. I. Serapinaitė savo persvarą prieš italę padidino iki beveik 25 sek. Trasoje lietuvė nebuvo tokia greita ir ją varžovės ėmė vytis.

Po antrojo šaudymo ruožo į antrą vietą pakilo B. Guzi, kurią nuo I. Serapinaitės beskyrė apie 10 sek. Visą šį deficitą vengrė panaikino trasoje, tačiau trečiajame šaudymo ruože I. Serapinaitė pasirodė kur kas geriau. Ji 5 kartus pataikė vos per 9 sek., o B. Guzi sugaišo 19 sek.

Į paskutinį šaudymo ruožą sportininkės vėl atbėgo kartu, o B. Guzi prarado keletą brangių sekundžių, atbėgusi ne į sau skirtą vietą.

I. Serapinaitė šaudė fantastiškai ir į paskutinį ratą išbėgo pirma, turėdama tradicinę – apie 10 sek. persvarą – prieš vengrę. Nors B. Guzi anksčiau per ratą panaikindavo tokį deficitą, šį kartą vengrei greičio nebeužteko. I. Serapinaitė puikiai paskirstė jėgas visai distancijai, užtikrintai nubėgo ketvirtąjį ratą ir tapo Europos čempione! Bronza atiteko kitai vengrei Saroltai Simon.

26-erių I. Serapinaitė anksčiau dominuodavo pasaulio bei Europos jaunių ir jaunimo čempionatuose.

Suaugusiųjų varžybose ji 2015 m. tapo pasaulio vicečempione moterų estafetėje, o 2019 m. pelnė Europos čempionato bronzą komandinėje įskaitoje. Individualioje rungtyje ji tokio rango medalių dar neturėjo.

2020 m. Europos čempionatas nevyko, o 2019 m. jį laimėjo Laura Asadauskaitė. Tiesa, ji Rusijoje titulo negynė.