Saudo Arabijoje startavęs 2020 m. Dakaro ralis pateikė malonų netikėtumą Lietuvos sporto sirgaliams. Vaidoto Žalos ir Saliaus Jurgelėno ekipažas sensacingai užėmė pirmą vietą automobilių įskaitoje. Iki šiol lietuviai ne tik nebuvo laimėję Dakaro ralio etapų, bet ir nebuvo patekę į pirmąjį trejetą.

V. Žala tapo pirmuoju „Mini“ lenktynininku nuo 2016 m., laimėjusiu Dakaro ralio etapą. Prieš 4 metus tą patį padarė suomis Mikko Hirvonenas. Prieš Dakaro startą prognozuota, kad „Agrorodeo“ ekipažas pakovos dėl vietos dešimtuke, tačiau pergalių jam niekas neprognozavo, todėl pirmojo etapo baigtis tapo šoku viso pasaulio autosporto gerbėjams.

„Šokiruojanti Žalos pergalė, Alonso – 11-as“, – rašė vienas didžiausių autosporto portalų pasaulyje „motorsport.com“.

„Dakaro bomba! Lietuvis Vaidotas Žala laimėjo“, – tokią antraštę paskelbė „motorpasion.com“.

Panašiai rašė ir Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Olandijos bei kitų šalių žiniasklaida, nuolat pabrėždami, kad V.Žalos pergalė tapo tikru siurprizu. Jiems pritarė ir eiliniai Dakaro fanai, „twitter“ tinkle negalėję patikėti tokia etapo baigtimi.