Sėkmingas sugrįžimas: Petronytės vedama „Kibirkštis“ Europos taurę pradėjo pergale

Rungtynių vaizdo įrašas

Klubinis Lietuvos moterų krepšinis po pertraukos grįžta į tarptautinę areną – žygį Europoje pradėjo Vilniaus „Kibirkštis“. Lietuvės startavo Turkijoje ir po atkaklios kovos 69:64 (10:18, 20:21, 26:10, 13:15) nugalėjo Ankaros „Botaš“ (0/1) klubą.

Lietuvės pusketvirtos minutės ieškojo pirmųjų taškų, o kėliniui įpusėjus atsiliko dviženkliu skirtumu – 2:12. Vėliau pavyko atrišti krepšį, tačiau šeimininkės išliko priekyje, o su sirena dar ir pridėjo sudėtingą dvitaškį – 18:10. Livijos Sakevičiūtės dvitaškis antrajame kėlinyje padėjo priartėti per vieną metimą – 24:26.

Vis dėlto turkės į tai atsakė savo spurtu ir vos per tris minutes susigrąžino dviženklę persvarą – 36:26. Victoria Macaulay dar iki ilgosios pertraukos suvertė 18 taškų, o šeimininkės ilsėtis išėjo pirmaudamos 39:30

Trečiajame kėlinyje lietuvėms pavyko perlaužti mačo eigą ir susikrauti pranašumą, kuris išsilaikė itin ilgai – V.Macaulay rungtynėse likus žaisti dvi minutes sumažino šeimininkių deficitą iki minimalaus (62:63). Baudų metimus tuomet sumetė Gintarė Petronytė, o lietuvėms pavyko apsiginti. Žaisti liko minutė. Dar kartą pasikartojo sėkmingos gynybos ir G.Petronytės baudų metimų scenarijus, į kuriuos „Botaš“ atsakė dvitaškiu. Skolingos neliko ir lietuvės – pasižymėjo Laura Juškaitė (69:64).

Varžovių gretose sužibėti nepavyko lietuvei Eglei Šventoraitei. Aukštaūgė per 12 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių), 3 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus. Tuo tarpu G.Petronytė nugalėtojoms per 35 minutes pelnė 28 taškus (8/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 9/9 baudų metimų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 2 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko net 35 naudingumo balus.

Tiesa, ateities kovose jai gali prireikti daugiau komandos draugių pagalbos. L.Juškaitė vienintelė pasiekė dviženklį rezultatyvumą, o be jų daugiau nei 4 taškus surinko tik Justina Miknaitė. Šį kartą gelbėjo tai, kad plačia rotacija nepasižymėjo ir varžovės.

F grupėje su šiomis komandomis varžosi ir Dėro „Uni Gyor“ (Vengrija) bei Ašdodo „Maccabi“ (Izraelis) ekipos.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 28 (10 atk. kam.), Laura Juškaitė 19 (11 atk. kam., 7 klaidos), Justina Miknaitė 8.

„Botaš“: Victoria Macaulay 20, Destiny Slocum 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Sevgi Uzun 10 (6 rez. perd., 5 per. kam., 5 klaidos, 0/6 tritaškių).