JAV rinktinė turėjo problemų su Ispanijos krepšininkais, bet puikios antros rungtynių pusės dėka žengė į pusfinalį. Po mačo amerikiečių treneris Greggas Popovichius išskyrė atkarpą antrame kėlinyje ir tikėjimą savimi tada, kai kažkas nesiseka.

JAV ketvirtfinalyje buvo stipresni 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18).

Amerikiečiai antrame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu ir niekaip neatrišo krepšio mesdami tritaškius – buvo realizavę vos 4 iš 17. Vis tik krepšys atsirišo antroje mačo pusėje ir JAV rungtynes baigė susmeigę 13 iš 32 tolimų metimų.

„Žaidėme prieš puikią komandą su nuostabiu treneriu – Sergio Scariolo yra vienas geriausių pasaulyje. Kai atsilikome 9-10 taškų turėjome išlikti rungtynėse ir atrasti savo kelius.

Turi būti tuo, kas esi. Tritaškiai yra labai svarbūs krepšinyje. Turi ties šia linija pristabdyti varžovus ir pats juos sumesti. Patinka ar ne, tai pagrindinis krepšinio principas šiais laikais“, – teigė JAV rinktinės treneris G. Popovichius.

„Tuo metu neturėjome pradėti panikuoti. Krepšinis yra atkarpų žaidimas, jie gera komanda ir pataikys, turėjome į tai atsakyti“, – apie svarbų momentą antrame kėlinyje užsiminė ir Jaysonas Tatumas.

Ispanijos rinktinėje nesulaikomai rungtyniavo ispanų įžaidėjas Ricky Rubio, kuris pelnė net 38 taškus (9/13 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud.).

JAV rinktinėje spindėjo Kevinas Durantas, surinkęs 29 taškus (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/5 baud.).

„Jie dešimt kartų talentingesni nei likusios komandos čia. Tai dar viena diena, kai galime didžiuotis savo komanda, žaidėjais – už parodytą požiūrį, kovą ir nepasidavimą. Pralaimėjome, bet tą padarėme žaisdami savo krepšinį“, – po nesėkmės sakė Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo.

Po mačo Ispanijos legenda Pau Gasolis paskelbė apie karjeros pabaigą rinktinėje, o 41-erių puolėjo pavyzdžiui gali pasekti ir daugiau veteranų, dovanojusių ispanams daugyvę medalių.

„Tai metas pasimėgauti šiuo momentu. Privilegija dalintis rūbine, kelionėmis, treniruotėmis, rungtynėmis su legendomis. Negalėjau apie tai pasvajoti“, – teigė S. Scariolo.

Pusfinalyje JAV susikaus su Australijos ir Argentinos poros nugalėtoja.