27
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Neseniai Tomo Pačėso kritikos susilaukęs ir ją paneigti pažadėjęs Rimas Kurtinaitis, atrodo, įrodinėja, kad tai nebuvo tik tuščios kalbos. Jo vadovaujamas „Lietuvos rytas“ savo aikštėje 82:62 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

27

Pačioje rungtynių pradžioje kiek sėkmingiau rungtyniavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie, sužaidus pusę pirmojo kėlinio, buvo priekyje 12:6. Vis dėlto keletą pirmųjų atakų sėkmingiau surengė „Neptūnas“, tačiau jiems užsikabinti nepavyko. Simboliška, kad pirmuosius vilniečių taškus pelnė gimtadienį švenčiantis Corey Fisheris.

Neilgai trukus Roko Giedraičio baudų metimai skirtumą padidino ir iki dviženklio (17:6). Kėlinio pabaigoje žaidymas buvo apylygis, o po pirmųjų 10-ties minučių 19:9 pirmavo aikštės šeimininkai.

Keletas prarastų vilniečių kamuolių ir rezultatyvių „Neptūno“ atakų leido uostamiesčio komandai nukirpti skirtumą iki penkių (23:18). Antrajam ketvirčiui persiritus į antrąją pusę, „Neptūno“ sirgalių tribūnoje sprogo garsinė petarda, nemaloniai išgąsdinusi nei vieną arenoje buvusį žiūrovą.

Tačiau atrodo, kad tai davė vaisių. C. Loftonas smeigė tritaškį, J. Grantas įkrovė iš viršaus ir klaipėdiečiai jau buvo priekyje 28:31. Maža to, tas pats J. Grantas įdėjo per A. Gudaitį ir padidino skirtumą iki 5 taškų (28:33). Vis dėlto du Laimono Kisieliaus tritaškiai ir Artūro Gudaičio metimas su pražanga sugrąžino pranašumą vilniečiams (37:33).

Pirmąją rungtynių pusę galingu dėjimu iš viršaus užbaigė Mindaugas Kačinas, po šio epizodo švieslentėje degė vos vieno taško „Lietuvos ryto“ persvara.

Trečiąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir pranašumą padidino iki dviženklės (50:39). Tai „Lietuvos rytas“ padarė po nesportinės pražangos prieš Artūrą Gudaitį. Neilgai trukus po Roko Giedraičio tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 15-kos taškų (56:41).

Skaudžiai baigėsi J. Granto ir C. Fisherio susidūrimas. Pastarasis pašokdino „Neptūno“ aukštaūgį ir bandė prasiveržti, tačiau J. Granto koja užsikabino už C. Fisherio peties. Laimei, viskas baigėsi laimingai ir nei vienas krepšininkas rimtesnių sužeidimų nepatyrė.

Trečiąjį kėlinį taikliu metimu užbaigė D. Ewingas, tačiau „Neptūnas“ prieš lemiamą atkarpą atsilikinėjo net 17 taškų (64:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje su mėsomis kamuolį į krepšį sugrūdo A. Šikšnius, tačiau deficitas nemažėjo. Artūras Jomantas smeigė tritaškį, Rokas Giedraitis perėmė kamuolį ir pavaišino varžovus dėjimu, o „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė ir 20-ties taškų ribą (74:53).

Pati susitikimo pabaiga tebuvo formalumas, neatrodė, kad ir patys „Neptūno“ krepšininkai tiki galimu sugrįžimu. Galutinis rezultatas – 82:62.

„Lietuvos rytas“: R. Giedraitis 19, A. Gudaitis (7 atk. kam.) 11, C. Fisher 10, J. Baron 9, A. Jomantas ir D. Gordon 7.

„Neptūnas“: J. Grant 14, C. Lofton (5 atk. kam.) 11, M. Girdžiūnas 9, A. Šikšnius 6.