71
Šarūnas Jasikevičius (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą Eurolygos sezono starte namuose 79:87 pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ ekipai.

71

Ispanų klubas žalgiriečiams jau spėjo tapti vienu nepalankiausių varžovų Eurolygoje.

Pernai Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai abu kartus dvidešimties taškų skirtumu pralaimėjo „Baskonia“, nors sezono metu įveikė ne vieną pripažintą Senojo žemyno grandą.

Vakarykštę „Žalgirio“ ir „Baskonia“ klubų akistatą, kaip įprasta, plačiai apžvelgė ispanų spauda.

„Kai jau atrodė, kad sumaniai parengti Šarūno Jasikevičiaus gynybos planai veikia idealiai, „Baskonia“ snaiperiai kaskart atsakydavo įspūdingais tolimais šūviais, nuo kurių apsiginti buvo neįmanoma“,- rašė „Slobasket.com.“

Anot šio portalo žurnalisto, „Baskonia“ rungtynių pradžioje atrodė pasimetusi, tačiau pamažu savo puolime atrado daug gerai veikiančių ginklų ir neapsiribojo tik vieno žaidėjo indėliu.

„Slobasket.com.“ taip pat išskyrė Marcelinho Huerto indėlį trečiajame kėlinyje, kai Vitorijos komandai pavyko pirmą kartą įgyti dviženklę persvarą.

Skirtingai nei svečiai iš Ispanijos, kauniečiai daugiausia rėmėsi puikias debiutines rungtynes sužaidusio Nate‘o Wolterso pastangomis, tačiau jo vieno indėlio pergalei neužteko.

„Žalgiris“ viską patikėjo N.Wolterso sugebėjimui atakuoti, o „Baskonia“ žygiavo į priekį komandinėmis pastangomis. Tai ir lėmė pranašumo augimą“, – pastebėjo „El Pais“.

Anot jų, kauniečiams nepavyko prisitaikyti prie aukšto „Baskonia“ rungtynių tempo. Šis leidinys taip pat priminė, jog šiemet būtent Vitorijoje vyks Eurolygos finalo ketvertas ir ši pergalė yra pirmas mažas žingsnis ketverto link.

„Ilimane'as Diopas dirbo kaip mašina, Tornike Šengelija tiesiog sklandė ant parketo. Trečiajame kėlinyje „Baskonia“ galia jau nekėlė abejonių. Tiesa, dvikovos pabaigoje „Žalgiriui“ pavyko apkarpyti pranašumą ir reikia pripažinti, kad galutinis skirtumas kur kas geriau atspindi mačo eigą, nei ketvirto kėlinio pradžioje švieslentėje degę skaičiai“,- rašė „El Pais“.

Kauniečių vienpusiškumą pabrėžęs leidinys „Marca“ kalbėjo be užuolankų: „Baskonia“ savo stiliumi palaidojo „Žalgirį“.

„Labai solidi gynyba antroje rungtynių pusėje. O viską užtvirtino trys iš eilės Jaysono Grangerio tritaškiai. Nate'as Woltersas buvo pernelyg vienišas karys, kad „Žalgiris“ sugebėtų pasiekti pergalę“,- konstatavo „Marca“.