Kauno „Žalgiris“ (15/15) patyrė galimai lemiamą nesėkmę Eurolygoje. Žalgiriečiai nuo pat rungtynių pradžios nerado atsakymų Stambulo „Fenerbahče“ (18/12) lyderiams – dvikova pralaimėta 61:84 (18:28, 8:17, 20:21, 15:18).

„Žalgiris“ patyrė trečią nesėkmę iš eilės ir po ilgo laiko prarado teigiamą pergalių/pralaimėjimų balansą. Likus 4 rungtynėms iki reguliariojo sezono pabaigos šansai patekti į Eurolygos aštuntuką tapo minimalūs.

Kauniečiai pirmąją akistatą Kaune laimėjo 99:62, tad pavyko išsaugoti bent tarpusavio santykį. Tiesa, turkai atitrūkę jau per 3 pergalių atstumą, tad vargu ar tai ką nors reikš reguliariojo sezono pabaigoje.

„Žalgiris“ prieš savaitę buvo sutriuškintas ir kito Stambulo giganto „Anadolu Efes“ (62:89).

Kauniečiai gan gerai pradėjo rungtynes, bet greitai paleido nuo grandinės vieną iš „Fenerbahče“ lyderių Nando De Colo.

Prancūzas vien per pirmąjį kėlinį susirinko 12 taškų kraitį, o Stambulo komanda įgijo dviženklį pranašumą (18:28).

Antrajame kėlinyje reikalai smarkiai pablogėjo. Puolime nepavyko užčiuopti savo pranašumų, dažnai klysta, o „Fenerbahče“ gretose prabudo ir Janas Vesely.

Vidurio puolėjas tęsė savo dominavimą visų rungtynių metu ir jau trečiajame kėlinyje buvo surinkęs 19 taškų. Žvaigždžių prigesintas „Žalgiris“ neturėjo šansų priešintis (41:66).

Janas Vesely turkams pelnė 21 tašką ir atkovojo 10 kamuolių. Nando De Colo pridėjo 16 taškų.

„Žalgiriui“ 10 taškų pelnė Marius Grigonis. Gynėjas išdalino ir 8 rezultatyvius perdavimus.

„Fenerbahče“: J. Vesely 21, N. De Colo 16, Dyshawnas Pierre'as 12, Marko Guduričius 9, Lorenzo Brownas ir Tarikas Biberovičius po 8 taškus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 12 (5/7 dvit., 0/4 trit.), Thomasas Walkupas 11, M. Grigonis 10, Rokas Jokubaitis 8, Joffrey Lauvergne'as 6, Nigelas Hayesas 5 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Fenerbahče“ 84:61 „Žalgiris“ (28:18, 45:26, 66:46)

Danilo Barthelis smeigia septintąjį šeimininkų tritaškį. Šiandien „Fenerbahče“ tolimus metimus laido pavydėtinu procentu (7/14 trit., 50 proc.). „Žalgiriui“ to labai trūksta (5/19 trit., 26 proc.). Deficitas tik didėja (46:71).

Kauniečiai tiesiog spardomi Stambule (46:76).

Panašu, kad išsaugoti tarpusavio pranašumą pavyks. Kaune laimėta 37 taškų pranašumu, o likus 2 minutėms Stambule kauniečiai atsilieka 56:81.

Trečiasis kėlinys: „Fenerbahče“ 66:46 „Žalgiris“ (28:18, 45:26)

Kėlinio pradžia teikia vilčių. Kauniečiai atrodo kietesni gynyboje ir krapšto taškus (33:49). Neilgai gražiu žaidimu pasidžiaugę žalgiriečiai sugrąžinti į realybę – 36:56.

J. Vesely sukratė jau 19 taškų. Jam puikiai talkina po 12 įmetę N. De Colo ir D. Pierre'as. Pirmasis iškišo ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečių gretose nei vienas žaidėjas nėra įmetęs dviženklio taškų skaičiaus. Šią ribą kesinasi peržengti M. Grigonis ir R. Jokubaitis (po 8 tšk.).

Reikia pripažinti, kad rungtynės baigtos dar trečiajame kėlinyje (43:66).

Antrasis kėlinys: „Fenerbahče“ 45:26 „Žalgiris“ (28:18)

Sėkminga kėlinio pradžia! Atkarpa 4:0 ir skirtumas mažėja (22:28). Turkai vėl atstato buvusią situaciją, o kauniečių pabūklai tyli (22:32).

Martinas Schilleris šaukia pasitarimą. „Žalgirio“ gynyba kol kas neveikia – N. De Colo ir J. Vesely kartu suvertė net 21 iš 35 Stambulo ekipos taškų (26:35).

Rungtynės ima slysti iš rankų – „Fenerbahče“ toliau sėkmingai laido tritaškius ir deficitas jau rekordinis (26:42).

Po dviejų kėlinių pozityvo nėra, o atkrintamųjų garvežys su kiekvienu „Fenerbahče“ metimu nuvažiavo labai toli. Liko 20 minučių vilties (26:45).

Pirmasis kėlinys: „Fenerbahče“ 28:18 „Žalgiris“

Puolimas dominuoja rungtynių pradžioje, o „Žalgiris“ priekyje (9:7). Marius Grigonis labai tolimu tritaškiu didino kauniečių pranašumą, bet kelios klaidos leido užsikurti turkams (12:16).

Varžovų lyderio N. De Colo sąskaitoje jau 8 taškai ir 12 naudingumo balų. Jo ir J. Vesely duetas sukuria įspūdingą „alley-oop“ epizodą, bet žalgiriečiai vis dar arti (17:19).

Atokvėpio minučių gauna N. De Colo (12 tšk., 17 naud. bal.). Kauniečiai kiek užstrigo puolime, bet gudriai žaidžia Paulius Jankūnas (18:23). Labai nesėkminga kėlinio pabaiga – M. Guduričius smeigia tritaškį iš kampo (18:28).

Starto penketai:

„Fenerbahče“: Nando De Colo, Marko Guduričius, Dyshawnas Pierre'as, Janas Vesely, Ahmetas Duverioglu.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.