Tik iki didžiosios pertraukos su Panevėžio ekipa stumdęsis Vilniaus „Rytas“ sekmadienį įsirašė gražią pergalę rezultatu 94:73.

„Lietkabelis“ atkakliai kibo vilniečiams į atlapus iki ilgosios pertraukos, kai net 20 kartų keitėsi pirmaujanti komanda. Visgi trečiajame kėlinyje panevėžiečiai sugebėjo pelnyti vos penkis taškus baudų metimais.

Po tokio „Ryto“ atsigavimo ir pasiektos pergalės auklėtiniais džiaugėsi ir vyr. treneris Giedrius Žibėnas.

„Smagu, kad buvo teisinga žaidėjų reakcija. Įspūdingas sirgalių palaikymas. Tai – komandinė pergalė. Trečias kėlinys patiko labiausiai, rungtynes perlaužėme grynai per gynybą“, – kalbėjo G. Žibėnas.

Kur jaučiate didžiausią postūmį gynyboje? Trečiame kėlinyje „7bet-Lietkabelis“ nepataikė nė vieno metimo „iš žaidimo“.

Mes lipame po truputį į viršų, gal rungtynės Prancūzijoje buvo išimtis, neprisitaikėme prie kontakto. Džiaugiamės, dabar geresnių rungtynių bus daugiau ir daugiau. Jaunai komandai tai reiškia, kad augimas bus greitesnis. Žaidėjai teisingai sureagavo į praeitą mačą, atsinešė energiją ir fiziškumą į šį mačą.

Pirmoje pusėje praleidome nemažai taškų, bet laikėme panevėžiečius kovoje dėl puolime atkovotų kamuolių. Arba patys nekontroliavome emocijų, pasiginčijome su teisėjais, buvo neteisingos pagalbos, padėdavome nuo negeriausių metikų. Antroje pusėje žaidėjai parodė tikrą veidą, ką galime gynyboje.

Ar svarbiausia buvo išjungti P. Valinską?

Turiu daug kreditų atiduoti RJ Cole‘ui, nes jį „išjungė“ iš rungtynių, surakino ir pasiėmė ant savęs. Pauliui buvo sunku net persivaryti kamuolį. Ar jis pagrindinis? Nesakyčiau. Stresinėse situacijose žaidžia ne vien P. Valinskas. Yra daugiau pozicijų, kurios įsitraukia į ispaniškus pikenrolus. Taip, jis vienas jų, bet ne vienintelis.

Margiris Normantas puikiai pradėjo rungtynes. Ar jaučiate, kad jis dėjo žingsnį į priekį po rinktinės?

Margirio didžiausias žingsnis – brandume, pasitikėjime. Jis žino, ko norime. Taip pat jis dėjo žingsnį į priekį rūbinėje. Turime tikrą kapitoną, pavyzdys – pastarosios rungtynės su Dižonu. Jis prametė visus metimus, bet aikštėje buvo tikras kapitonas. Arė, kovojo, stumdėsi ir davė naudos kitose aikštės vietose.

Kodėl nežaidė M. Echodas?

Dar nėra baigta reabilitacija, reikia laiko. Turime būti kantrūs, aš tikiuosi, jis grįš kuo greičiau.

Artėja G. Radzevičiaus sugrįžimas?

Artėja, čia dar viena gera žinia. Nėra smagu pradėti Europos turnyrą be dviejų startinių žaidėjų, bet neverkšlename, einame, mušamės, stengiamės laimėti.

„Jeep“ arena buvo sausakimša, ar nebus gaila prarasti šią atmosferą europinėse kovose?

Šiandien girdėjau, kad daug kas norėjo patekti į rungtynes, bet nepateko. Nemanau, kad palaikymas ASG bus silpnesnis, bet sutinku, kad nuo mūsų rezultatų tai priklausys. Stengsimės griūti, arti, lojalūs sirgaliai tai vertina labiausiai, o ne pergales ar pralaimėjimus. Matydami tokią komandą kaip šiandien jie rinksis gausiai ir į ASG areną.