9
„Rytas“ – „Opava“ (nuotr. FIBA)

Vilniaus „Rytas“ FIBA Čempionų lygoje iškovojo trečiąją pergalę. Giedriaus Žibėno auklėtiniai antroje rungtynių pusėje 95:75 (24:18, 24:19, 25:18, 22:20) įrodė pranašumą prieš Čekijos čempionus „Opavos“ krepšininkus. Ši pergalė garantavo vilniečiams vietą FIBA Čempionų lygos įkrintamosiose.

9

Kitą savaitę „Rytas“ pirmąjį grupės etapą užbaigs namuose dvikova su Dižono JDA ekipa. Tiesa, iki pirmosios vietos grupėje  „Rytas“ jau neužkops. JDA ekipa po pratęsimo 71:68 įveikė Patrų „Promitheas“ ekipą, iškovojo penktąją pergalę iš tiek pat galimų ir užsitikrino pirmąją vietą ir tiesioginį kelialapį į „Top 16“.

Dabar vilniečiai gali užimti antrąją vietą grupėje, kas įkrintamosiose garantuotų sąlyginai silpnesnį varžovą.

„Rytas“ rungtynes pradėjo Arno Veličkos ir Gyčio Radzevičiaus tritaškiais. Po pirmojo kėlinio  „Rytas“ pirmavo 24:18.

Antrajame kėlinyje  „Rytui“ bandė atitrūkti nuo varžovų ir įgauti solidesnę persvarą, tačiau tai sekėsi daryti sunkiai. Sužaidus 16 min. vilniečiai pirmavo 36:28.

Neramumai tęsėsi toliau – pakiliai namuose žaidę Opavos krepšininkai priartėjo iki 2 taškų žymos.

Sostinės klubas vertėsi be įžaidėjo RJ. Cole'o, rungtynių pradžioje traumą patyrė ir snaiperis Keihas Hornsby.

Sėkminga kėlinio pabaiga leido kiek lengviau atsikvėpti  – po dviejų kėlinių „Rytas“ pirmavo 48:37.

„Rytas“ trečiąjį kėlinį laimėjo 25:18 ir po trijjų kėlinių pirmavo jau solidžiu skirtumu (73:55), tad ketvirtasis kėlinys buvo formalumas.

„Opava“: Marquesas Townesas 20 (9/19 dvitaškių, 5 rez. perd., 5 klaidos, 3 per. kam.), Jakubas Širina 12 (2/8 tritaškių, 4 klaidos), Adamas Pechačekas 9, Ludekas Jurečka 8 (2/5 tritaškių), Jakubas Slavikas 7 (7 atk. kam., 4 per. kam., 3 klaidos).

„Rytas“: Martynas Echodas 18 (13 atk. kam.), Margiris Normantas 15 (5 rez. perd., 4 klaidos, 3/7 tritaškių), Justinas Gorhamas (9 atk. kam., 1/7 tritaškių, 5/5 dvitaškių), Gytis Radzevičius (10 atk. kam., 2/7 tritaškių) ir Arnas Velička (6 atk. kam., 5 rez. perd., 6 klaidos) po 13, Lukas Uleckas 10 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Javinas DeLaurier 8 (7 atk. kam.).