Rusijos „Grand Prix“ lenktynių kvalifikaciją šeštadienį užtikrintai laimėjo čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas. Britas vieną Sočio trasos ratą įveikė per 1:38.513.

Tai buvo jau 38-oji „Mercedes“ komandos piloto „Pole“ pozicija karjeroje. L. Hamiltonas užtikrintai pirmavo ne tik atskirose kvalifikacijos dalyse, bet ir treniruotėse.

Antroje vietoje liko dar vienas „Mercedes“ ekipos atstovas Nico Rosbergas. Vokietis nuo lyderio atsiliko 0.2 sek.

Trečiąją vietą užėmė „Williams“ komandos sportininkas Valtteri Bottas. Panašu, kad suomis galėjo pasiekti ir geresnį rezultatą, tačiau suklydo paskutiniame savo greitojo rato posūkyje.

Puikią ketvirtąją startinę poziciją iškovojo Jensonas Buttonas, vairuojantis „McLaren“ bolidą.

Vis dėlto daugiausia dėmesio sulaukė vietinių gerbėjų numylėtinis Daniilas Kvyatas, kuris sugebėjo „Toro Rosso“ bolidą atvežti į penktąją vietą.

Šeštoji vieta atiteko Kevinui Magnussenui iš „McLaren“ komandos. Septintas liko Danielis Ricciardo („Red Bull“).

Aštuntąją ir devintąją startines vietas okupavo abu „Ferrari“ ekipos pilotai: atitinkamai Fernando Alonso ir Kimi Raikkonenas.

Dešimtuką užbaigė kol kas be kontrakto kitiems metams esantis Jeanas-Ericas Vergne‘as iš „Toro Rosso“ komandos.

Tik 11-ąją vietą užėmė keturiskart pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis („Red Bull“).

Kvalifikacijoje nepasisekė ir Felipe Massai, kuris dėl techninių „Williams“ bolido problemų liko tik 18-as. Brazilas skundėsi netekęs „Mercedes“ variklio galios.

Techninių problemų neišvengė ir Pastoras Maldonado su „Lotus“ bolidu. Venesuelietis užėmė 20-ąją vietą.

Toliau puikią sportinę formą demonstruoja Marcusas Ericssonas iš „Caterham“ gretų. Švedas sugebėjo pranokti labiau patyrusį Kamui Kobayashį ir pagrindinės konkurentės „Marussia“ vienintelį pilotą šiose lenktynėse Maxą Chiltoną.

Primename, kad sekmadienį lenktynės prasidės 14.00 val. Lietuvos laiku.