Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ žengė dar vieną žingsnį Eurolygos finalo ketverto link. Trečiadienį katalonai išvykoje 78:70 (16:16, 18:17, 21:18, 23:19) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“.

Ši pergalė leido persverti ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą – pirmą mačą pralaimėjusi „Barcelona“ dabar pirmauja 2:1.

Ketvirtosios serijos rungtynės Sankt Peterburge vyks penktadienį.

Susitikimą dėl traumos praleido Artūras Gudaitis.

Šį mačą „Sibur“ arenoje stebėjo daugiau nei 5 tūkst. sirgalių, o tarp jų buvo ir legendinis Rusijos krepšininkas Andrejus Kirilenka.

„Barceloną“ į priekį ir vėl vedė buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas, kuris pelnė 22 taškus (7/12 dvit., 2/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Įpusėjus antram kėliniui po KC Riverso tritaškio „Zenit“ bandė atitrūkti ir pirmavo 28:21, bet tada darbo ėmėsi Brandonas Daviesas – vienas jis pelnė 7 taškus ir išvedė katalonus į priekį 31:30.

Po pertraukos „Barcelona“ spurtavo ir po Cory Higginso tritaškio bei Nikola Mirotičiaus dvitaškio pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą 52:42.

Vis tik „Zenit“ kėlinį pabaigė geriau – Billy Baronas surinko penkis taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 51:55.

Amerikietis tęsė šou ir prasidėjus paskutiniam ketvirčiui – po dar vieno gynėjo tritaškio rusų klubo atsilikimas sumenko iki minimalaus 54:55.

„Barcelona“ po kelių akimirkų dar kartą bandė nurūkti į priekį – po kelių sėkmės šyptelėjimų N. Mirotičius ir Pau Gasolis įkvėpė atkarpą 7:0 ir Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 66:58.

„Zenit“ toliau nepasidavė, bet arčiau keturių taškų svečiai jų neprisileido ir iškovojo sunkią pergalę.

„Zenit“: B. Baronas 19, A. Poythressas 14, W. Thomas ir K. Pangosas po 10, KC Riversas 8.

„Barcelona“: B. Daviesas 22 (8 atk. kam.), C. Higginsas 16, K. Kuricas 13, N. Mirotičius 11, N. Calathesas 7.