0

Savaitgalį pasibaigė pagrindinės 2011 metų RS- 280 jachtų klasės varžybos – ASUS RS-280 jachtų klasės taurė, kurios nugalėtojais tapo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachtos „Arabela“ įgula: Klaudio Kliučinskas, Rimantas Vilkas, Regimantas Buožius ir Vilius Šiugždinis.

Per penkis mėnesius įvyko trisdešimt ASUS RS-280 jachtų klasės taurės plaukimų, iš kurių net 15 laimėjo ASUS taurės nugalėtojai - „Arabela“ įgula. Dešimtyje plaukimų jie finišavo antri, keturis kartus buvo treti, o iš viso taurės varžybose surinko 35 baudos taškus.

Bekompromisė kova visą sezoną vyko tarp „Arabela“ ir „Raganosis-Finasta“  įgulų. Pastaroji, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, bendrąją antrąją vietą užėmė surinkusi 43 baudos taškus. Komanda šventė 11 pergalių, dešimtį kartų finišavo antri ir  keturis kartus – treti. „Raganosis-Finasta“ įgulą sudaro Algirdas Umbrasas, Gintas Milevičius, Arvydas Drąsutavičius ir Raimundas Daubaras.

Trečiąją vietą iškovojo jachtos „Yomayo“ įgula, vadovaujama kapitono Pauliaus Jeršovo. Per visus ASUS RS-280 jachtų klasės taurės plaukimus, ji surinko 89 baudos taškus. „Yomayo“ komanda, kurią sudaro Gintautas Kalaušis, Arūnas Kalaušis, Rytis Šabūnas , Deivis Galaburda ir Vygintas Mikelevičius, laimėjo  tris plaukimus, vieną kartą finišavo antri ir aštuonis -  buvo tretieji.

Nuo trečiosios vietos tik 4 baudos taškais atsiliko kapitono Šarūno Abraičio vadovaujama „Hornas“ įgula (93 baudos taškai). Kiti dalyviai laimėtojų lentelėje pasiskirstė taip:

5 vieta – jachta  „Knygų klubas“ (kap. Gediminas Sirvidas) – 117 baudos taškų,

6 vieta – jachta „ Alfeta“ (kap. Aidas Margis) – 138 baudos taškai,

7 vieta – jachta „Barta“ (kap. Giedrius Tomas Jarmalavičius) – 139 baudos taškai,

8 vieta – jachta  „Presto“ (kap. Rokas Kabašinskas) - 217 baudos taškų.

„Žurnalistų“ regatoje, kurioje RS-280 klasės jachtomis lenktyniavo Lietuvos žurnalistų komandos, nugalėtoja tapo TV3 televizijos komanda, varžybose dalyvavusi su „Arabela“ . Ji per šešis įskaitinius 2011 m. plaukimus surinko 7 baudos taškus. Tik vienu tašku atsiliko ir antrąją vietą iškovojo „Verslo žinių“ žurnalistų komanda su jachta „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis). Trečioji vieta atiteko „Delfi“ komandai, plaukusiai  jachta „Barta“ (kap. Giedrius T. Jarmalavičius) -  19 baudos taškų.