Busane (Pietų Korėja) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Vitro Busan Open“ vyrų teniso turnyre prastai startavo 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-367). Antradienį pagrindinio etapo starte lietuvis per 67 minutes 3:6, 1:6 pralaimėjo 27-erių Lloydui Harrisui (ATP-181) iš Pietų Afrikos Respublikos. L.Harrisui tai buvo pirma pergalė nuo sausio 12 d.

Lietuvis penktajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją (2:3), bet jau kitame geime atstatė pusiausvyrą (3:3). Deja, septintajame geime R.Berankis vėl nesėkmingai žaidė savo padavimų metu ir vėliau neatsitiesė. Devintajame geime L.Harrisas realizavo ir trečią „break pointą“, taip užbaigdamas setą.

Antrojo seto pradžioje lietuvis anksti paleido afrikietį į priekį (0:3). Ketvirtajame geime R.Berankis atlaikė „break pointą“ (1:3), o penktajame geime galėjo sugrąžinti intrigą, tačiau du kartus nepajėgė tašku laimėti varžovo padavimų serijos. Šeštajame geime L.Harrisas realizavo dar vieną „break pointą“ ir vėliau sutvarkė formalumus.

R.Berankis po antrųjų savo padavimų laimėjo vos 25 proc. galimų taškų (L.Harrisas – 61 proc.).

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau žaidė du kartus ir abu tuos mačus laimėjo afrikietis. 2019 m. Vašingtone (JAV) L.Harrisas laimėjo rezultatu 4:6, 6:3, 6:1, o 2021 m. Vimbldone įveikė lietuvį rezultatu 6:3, 6:4, 7:6 (8:6).

2021 m. L.Harrisas ATP vienetų reitinge buvo pakilęs net iki 31-os vietos, bet vėliau patyrė dešiniojo riešo traumą ir reitinge prarado nemažai pozicijų. 2021 m. afrikietis „US Open“ turnyre nukeliavo iki ketvirtfinalio. Jis yra žaidęs dviejų ATP pasaulio turo vienetų turnyrų finaluose, bet abu juos pralaimėjo.

Šio sezono pradžioje L.Harrisas įveikė „Australian Open“ kvalifikaciją ir suklupo pagrindinio etapo starte. Vėliau jo rezultatai gerokai suprastėjo. Nuo tada afrikietis žaidė 6 ATP „Challenger“ turnyrus ir nė viename iš jų nepajėgė iškovoti bent vienos pergalės. L.Harrisas į mačą su R.Berankiu stojo neturėdamas pergalių nuo sausio 12 d.

Per karjerą L.Harrisas yra įveikęs tokias žvaigždes kaip Rafaelis Nadalis, Stanas Wawrinka, Grigoras Dimitrovas, Dominicas Thiemas, Kei Nishikori, Tayloras Fritzas, Gaelis Monfilsas, Gillesas Simonas ir kiti.

R.Berankiui Busane atiteko 1610 JAV dolerių.

Neseniai pirmosios Lietuvos raketės statusą praradęs R.Berankis nepasinaudojo proga aplenkti Vilių Gaubą. Pastarasis šią savaitę praras nemažai taškų, todėl jo persvara prieš R.Berankį sumažės iki 15 tšk.

Lietuvis po ilgos pertraukos pasirodys dvejetų varžybose. R.Berankis su ukrainiečiu Ilja Marčenka pirmajame rate bandys įveikti filipinietį Francį Casey Alcantarą ir kiną Fajingą Suną.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Busane prizų fondą sudaro 164 tūkst. JAV dolerių.