Sostinės REO (Vilniaus FK) iki Lietuvos pirmosios futbolo lygos pirmenybių nugalėtojų titulo liko tik vienas žingsnis.

Trenerio Stasio Baranausko vadovaujamas klubas lyderio poziciją susigrąžino po 26-ojo turo, kai Kretingoje 4:0 (2:0) sutriuškino vietos „Miniją“. Po šios pergalės vilniečių sąskaitoje yra 51 taškas, o antrąją vietą užimantis Kėdainių „Nevėžis“ turi dviem taškais mažiau.

Ateinantį šeštadienį, spalio 22-ąją paskutinio turo varžybas REO Vilniaus „Žalgirio“ stadione 14 valandą pradės su „Šilutės“ futbolininkais, o „Nevėžis“ Kaune rungtyniaus su „Atletu“.

S.Baranauskas pažymėjo, kad varžyboms Kretingoje su pirmenybių autsaideriais komandos futbolininkai rengėsi labai rimtai, nebuvo jokio atsipalaidavimo.

„Savo paskutines čempionato rungtynes žaidę „Minijos“ futbolininkai kovojo stebėtinai pasiaukojamai, bet mums galima sakyti nekilo problemų. Svarbu buvo kuo greičiau įmušti pirmąjį įvartį. Laimėjus pirmąjį kėlinį 2:0 viskas iš esmės jau buvo išspręsta“, - pažymėjo REO treneris.

Vilniečiai rungtynių sąskaitą atidarė 20-ą minutę. Tai smūgiu iš baudos aikštelės vidurio padarė saugas Tomas Ražanauskas, gavęs Mindaugo Grigalevičiaus perdavimą. Jau per kompensuotą pirmojo kėlinio laiką puolėjas M.Grigalevičius padidino rezultatą, įmušęs, kaip sakoma, įvartį į drabužinę.

65-ą minutę REO vidurio grandies žaidėjas Andrius Miliškevičius trečią kartą „Minijos“ vartininką  „nuginklavo“ taikliu smūgiu galva.

Rungtynės, baigiantis M.Grigalevičius, prie REO komandos prisijungęs tik vasarą, pirmojoje lygoje įmušė savo 12-ąjį įvartį. Tai Mindaugas padarė efektingu stiliumi – krisdamas ir smūgiuodamas „žirklėmis“.

Dėl trečiosios vietos kovojantis „Atletas“ neteko dvejų taškų Jonavoje, kur su „Lietava“ mačą baigė lygiosiomis 1:1. Kauniečius pasivijo „Trakų“ futbolininkai Kėdainiuose „Lifosą“ įveikę rezultatu 5:1. Kaip minėta, „Atleto“  paskutiniame ture namie laukia dvikova su „Nevėžiu“, o „Trakai“ taip pat savo aikštėje žais su „Lietava“.

26  turo statistika

Kretingos „Minija“ – Vilniaus REO 0:4 (0:2)

Įvarčiai: T.Ražanauskas (20 min.), M.Grigalevičius (45+1 ir 87 min.),  A.Miliškevičius (65 min.).

Jonavos „Lietava“ – Kauno „Atletas“ 1:1 (1:1)

Įvarčiai: A.Mockus (19 min.); E.Grigaitis (29 min.).

Kėdainių „Lifosa“ – Trakų „Trakai“1:5 (0:1)

Įvarčiai: 78 min. R.Petronis (78 min.); A.Mininkovas (33, 63 ir 85 min.), V.Lemežis (50 min.), 69 min. K.Vilkin (69 min.).

Šilutės „Šilutė“ – Kuršėnų „Venta“ 1:1 (1:1)

Įvarčiai: R.Šmitas (14 min.); 32min. A.Bagočius (32 min.).

Pirmenybių lentelė

1. REO (Vilniaus FK) 23        16        3          4          53:13   51

2. „Nevėžis“                23        16        1          6          61:17   49

3. „Atletas“                 23        11        6          6          53:35   39

4. „Trakai“                   23        11        6          6          45:33   39

5. „Lietava“                 23        7          8          8          40:26   29

6.„Lifosa“                   23        6          7          10        43:71   25

7. „Venta“                   23        7          4          12        41:56   25

8. „Šilutė“                   23        6          4          13        22:47   22

9. „Minija“                  24        3          3          18        17:77   12

Rezultatyviausi žaidėjai: A.Lyberis („Nevėžis“) - 23 įvarčiai, L.Stonkus („Lietava“)  - 16, A.Romeiko (REO) – 14, A.Starta („Trakai“) – 13, M.Grigalevičius (REO),  E.Grigaitis („Atletas“)    - po 12, M.Jakštas, A.Šteinas (abu – „Lifosa“) – po 11.