Lietuvos pirmosios futbolo lygos pirmenybių antrąjį ratą sostinės REO (Vilniaus FK) baigė dviem įspūdingomis pergalės – per du mačus į varžovų vartus įmušta 10 „sausų“ įvarčių. Lietingą ir vėjuotą šeštadienį vilniečiai išvykoje 5:0 sutriuškino „Šilutės“ futbolininkus.

Kombinacinis žaidimas plius tolimi efektingi rezultatyvūs smūgiais. Toks buvo REO įtikinamos pergalės Šilutėje garantas. Šeimininkų treneris Svajūnas Česnulis pripažino, kad nė viena kita komanda šį sezoną Šilutėje neturėjo tokios žaidimo persvaros kaip vilniečiai. REO futbolininkai absoliučiai kontroliavo žaidimą, palikdami šilutiškius be kamuolio.

Vis dėlto „Šilutės“ žaidėjai kovojo pasiaukojamai, bet kėliniui baigiantis šeimininkų gynyba buvo pralaužta  - per 11 minučių kamuolys jų vartuose atsidūrė net tris kartus.

Ledus pralaužė patyręs REO saugas Tomas Ražanauskas. 30-ą minutę jis meistrišku suktu smūgiu iš 23 metrų pasiuntė kamuolį į vartus, įmušdamas savo pirmąjį įvartį pirmojoje lygoje – 1:0.

37-ą minutę po greitos atakos dešiniu kraštu kamuolys prie baudos aikštelės linijos buvo perduotas Andriui Miliškevičiui, kurio galingas smūgis taip pat buvo neatremiamas – 2:0.

REO atakos tapo žymiai agresyvesnės neseniai į komandą įsiliejus puolėjui Mindaugui Grigalevičiui. Per varžybas Šilutėje jis visą, laiką gerąją to žodžio prasme, terorizavo priešininkų gynybą. 41-ą minutę Deividas Malkevičius tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado M.Grigalevičius ir šis savo progos nepraleido – 3:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo vilniečio Ronaldo Solomino reidu į baudos aikštelę ir smūgiu į virpstą. 59-ą vartų konstrukcijos tvirtumą išbandė M.Grigalevičius.

Dar po penkių minučių – 64 minutę – A.Miliškevičius antrą kartą per šį mačą iš toli iššovė taikliai – 4:0.

77-oji minutė. M.Grigalevičiaus įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo ataka buvo sustabdyta neleistinai. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, tačiau REO kapitono Andžejaus Romeiko (antras varžybas iš eilės žaidė vidurio gynėjo pozicijoje) smūgį atrėmė patyręs vartininkas Liudvikas Valius.

Bet šiame mače tai dar buvo ne viskas. 80-ą minutę vilniečiai po kampinio įžaidė kamuolį, o po perdavimo į baudos aikštelę  krisdamas efektingu smūgiu galva jį į vartus nukreipė gynėjas Vikentijus Ivanovas – 5:0.

REO gynybą pastebimai sustiprino vilniečių gretose debiutavęs žaidėjas iš Rusijos, Maskvos „Lokomotiv“ auklėtinis  Andrejus Usačiovas, anksčiau Lietuvoje atstovavęs Vilniaus „Vėtrai“, Gargždų „Bangai“.

„Šios rungtynės buvo puikios. Įmušėme penkis įvarčius, bet gerai, kad „neiššaudėme“ visų šovinių. Nerealizuotas 11 metrų baudinys, keletą kartų kamuolys pataikė į varžovų vartų virpstą“, - puikios nuotaikos po pergalingo mačo kalbėjo REO treneris Stasys Baranauskas.

Čempionato lyderis Kėdainių „Nevėžis“ Kaune 3:0 sutriuškino vietos „Atletą“. Po antrojo rato „Nevėžį“ ir REO skiria du taškai. Nereikia būti pranašu, kad pasakytum, jog per paskutinį, trečiąjį pirmenybių ratą tarp šių klubų vyks kova dėl pirmosios lygos nugalėtojų titulo.

18 turo statistika

Šilutės „Šilutė“ – Vilniaus REO 0:5 (0:3)

Įvarčiai: T.Ražanauskas (30 min.), A.Miliškevičius (37 ir 64 min.),  M.Grigalevičius (41 min.), V.Ivanovas (80 min.). 77 min. A.Romeiko (REO) neįmušė 11 m baudinio

Kauno „Atletas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 0:3 (0:1)

Įvarčiai: R.Souza (40 min.), M.Daunoravičius (57 min.), A.Lyberis (75 min.).

Jonavos „Lietava“ – Trakų „Trakai“ 1:1 (0:1)

Įvarčiai: G.Juška (78 min.); 19 min. A.Starta (19 min.).

Kėdainių „Lifosa“ – Kuršėnų „Venta“ 5:2 (2:0)

Įvarčiai: M.Juknevičius (43 min.), V.Garšvinskas (44 min.), Aretas Gėgžna (70 min.), M.Jakštas (78 min.), L.Januševičius  (85); A.Bagočius (62 min.), M.Šluta (67 min.).

Čempionato lentelė

1. „Nevėžis“                        16            11            1            4            40:12            34

2. REO (Vilniaus FK)            16            10            2            4            35:11            32

3. „Atletas“                        16            8            3            5            26:24            27

4. „Lietava“                        16            6            7            3            34:15            25

5. „Trakai“                        16            7            4            5            31:24            25

6. „Lifosa“                        16            4            6            6            33:44            18

7. „Šilutė“                        16            5            1            10            14:32            16

8. „Venta“                        16            4            2            10            23:43            14

9. „Minija“                        16            3            2            11            14:45            11

Rezultatyviausi žaidėjai: Laurynas Stonkus („Lietava“), Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – po 15, Andžejus Romeiko (REO) - 14, Andrius Starta („Trakai“) – 12, Mindaugas Jakštas („Lifosa“)  - 9.

19 turo tvarkaraštis. Rugpjūčio 27 d. „Lifosa“ – REO, „Lietava“ – „Venta“, „Šilutė“ – „Minija“, rugpjūčio 28 d. „Nevėžis“ – „Trakai“.