Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė, atstovaujanti Italijos komandai "Safi-Pasta Zara-Titanedi", trečiadienį laimėjo Katare vykstančių lenktynių "Tour of Qatar" pirmąjį etapą. Puikiai finišavusi 21 metų Lietuvos čempionė 103,5 km nuvažiavo per 2 val. 38 min. 7 sek.

Antra finišavo Italijos komandos atstovė Džordža Brondzini (Giorgia Bronzini), o trečia - australė Člo Hosking (Chloe Hosking, "HTC-Columbia").

Nugalėtojos titulą ginanti olandė Kirsten Vild (Kirsten Wild, "Cervelo") liko 19-a.

R. Leleivytės komandos draugė Inga Čilvinaitė finišavo 56-a. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 59 sek.

Iš 89 startavusių dviratininkių klasifikuotos 85.

"Tikėjausi pergalės, nes trasa man buvo palanki. Stengsiuosi išsaugoti lyderės poziciją", - po pirmojo etapo Eltos korespondentui sakė R. Leleivytė. Ji pridūrė, kad prie pergalės nemažai prisidėjo komandos draugės.

R. Leleivytė sakė, kad ją sužavėjo puiki varžybų organizacija. Anot Lietuvos dviratininkės, to moterų dviračių sporte labai trūksta.

"Sąlygos čia - aukščiausio lygio. Jaučiamės kaip princesės. Gyvename prabangiame penkių žvaigždučių "The Ritz -Carlton" viešbutyje. Mums skirta net apsauga", - pasakojo I. Čilvinaitė.

Trijų etapų lenktynės baigsis penktadienį.