0
TV3

Puikiai tritaškius metimus pataikiusios Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės iškovojo 7-ą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Sostinės klubo merginos savo aikštėje 108:44 (32:7, 29:15, 21:9, 26:13) sutriuškino Utenos „Utena“ ekipą ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės poziciją šalies pirmenybėse. Vilniaus klubo pergalė 64-ių taškų skirtumu – tai šio sezono „Kibirkšties-VIČI“ komandos rekordas.

Prieš mačą „Kibirkšties-VIČI“ merginos pasveikino Sofiją Aleksandravičius, kuriai buvo suteikta Lietuvos pilietybė.

Sostinės klubas rungtynes pradėjo spurtu 16-0 ir visas savo problemas išsprendė jau pirmame kėlinyje. „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė rotavo sudėtimi, o komanda sprendė savo užduotis prieš kitą savaitę laukiančią Eurolygos dvikovą. Antrame kėlinyje ir toliau puikiai veikusi toliašaudė artilerija po dvidešimties minučių kovos sukrovė 40 taškų persvarą (61:22).

Antroje rungtynių dalyje viskas klostėsi pagal tokį patį scenarijų. Vilnietės sėkmingai „vogė“ kamuolius gynyboje, taikliai atakavo nuo trijų taškų linijos ir didino pranašumą. Ketvirtojo kėlinio viduryje skirtumas pasiekė 60 taškų ribą. Tai didžiausia „Kibirkšties-VIČI“ komandos persvara šiame sezone. Likus dviems minutėms iki mačo pabaigos 100-ąjį rungtynių tašką pelnė Hollie Mershon.

Vilnietės šiame mače pataikė 18 tritaškių iš 33 (55%).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja per 24 minutes pelnė 21 tašką, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 7 ir atkovojo 3 kamuolius bei surinko 30 naudingumo balų.

Greta Šniokaitė įmetė 18 taškų, Ieva Krastina – 13, Hollie Mershon – 10, Vita Kuktienė, Lina Pikčiutė ir Rima Valentienė po 9, Mantė Kvederavičiūtė – 8, Kristina Alminaitė – 7, Sofija Aleksandravicius – 4, o Ieva Šimkutė taškų nepelnė.

„Utenos“ komandoje Vita Žilinskaitė surinko 20 taškų, Rita Žilinskaitė – 8, o Eglė Jucevičiūtė – 7.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais trečiadienį (11-20). Tai bus moterų Eurolygos rungtynės su Salamankos „Parfumerias Avenida“ ekipa iš Ispanijos. Mačas vyks „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje (Ozo g. 14a). Rungtynių pradžia 20:30 val. Įėjimas nemokamas.