Produktyvaus Valančiūno žaidimo pergalei neužteko

Zionas Williamsonas – rezultatyviausias komandos žaidėjas

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) banguoto sezono starto nenusipurto Naujojo Orleano „Pelicans“ (5/5) su Jonu Valančiūnu.

Lietuvio klubas išvykoje 122:129 (30:32, 25:26, 36:42, 31:29) nusileido Indianos „Pacers“ (5/5) ekipai.

Rinkimų dieną NBA rungtynės nevyks, todėl išvakarėse ant parketo išbėgo visos 30 komandų.

Mačas Indianoje startavo rezultatyviai, tačiau „Pelicans“ patys pirmieji neatlaikė savo pasiūlyto tempo. Svečiai šimtąjį tašką praleido dar trečiajame kėlinyje (91:100). Lemiamame ketvirtyje skirtumas buvo išaugęs ir iki 18 taškų (95:113), o didžiausiu „Pelicans“ pasiekimu virto deficito sumažinimas iki septynių taškų. J.Valančiūnas pasirodė starto penkete ir per 22 minutes surinko 14 taškų (7/9 dvitaškių), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius prasižengė.

Tiesa, lietuvis buvo prasčiausias pagal įmestų ir praleistų taškų santykį. Jam esant aikštėje „pelikanai“ varžovams nusileido trylika taškų. Tuo tarpu Indianos klubo aukštaūgiui pavyko sužibėti – Mylesas Turneris per 37 minutes pelnė 37 taškus (7/11 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 11/11 baudų metimų), atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 3 metimus, kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Indianos klubas sezono pradžioje maloniai stebina, o „Pelicans“ pratęsė prastą tradiciją. Nuo 2014-ųjų jie per pirmuosius dešimt sezono susitikimų nėra iškovoję daugiau nei penkių pergalių.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 29 (6 atk. kam.), Zionas Williamsonas 26 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Herbertas Jonesas 16, Jonas Valančiūnas 14 (7 atk. kam.), Devonte Grahamas ir Trey’us Murphy (6 atk. kam., 3/6 tritaškių) po 11, C.J.McCollumas 9 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 3/11 metimų).

„Pacers“: Mylesas Turneris 37 (12 atk. kam., 3 blokai, 4/7 tritaškių), Tyrese’as Haliburtonas (13 rez. perd., 6/10 tritaškių) ir Buddy Hieldas (5/13 tritaškių) po 20, Andrew Nembhardas (5 rez. perd.) ir Jalenas Smithas (11 atk. kam.) po 15, T.J.McConnellis 10.