Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Partija Tvarka ir teisingumas – prieš nežabotą šilumos tiekėjų apetitą


Kas nusvers: partijos Tvarka ir teisingumas pastangos pažaboti šilumos tiekėjų norą nepagrįstai didinti šilumos kainas ar jų lobistinė veikla tarp valdžios žmonių, siekiant sau kuo didesnio pelno? Atsakymas į šį klausimą turėtų paaiškėti šiandien Seime, jeigu po pateikimo bus pradėtos svarstyti Šilumos ūkio įstatymo pataisos.

Jas pasiūliusi Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas siekia, kad įstatymu būtų įtvirtinta, jog galutines centralizuotai tiekiamos šilumos kainas tvirtins ne tiekėjai ir ne Kainų ir energetikos kontrolės komisija, bet savivaldybių tarybos. Pasak įstatymo pakeitimo projekto autoriaus, Tvarkos ir teisingumo frakcijos Seime seniūno Valentino Mazuronio, komisija turėtų tik kontroliuoti šilumos kainų nustatymo procesą, nes kontroliavimo funkcija pažymėta net ir pačios komisijos pavadinime. "Dabar gi ši institucija vienašališkai, neatsižvelgusi į savivaldybių tarybų sprendimus, tvirtina tokias kainas, kokių pageidauja šilumos gamintojai", - sakė politikas.

Ketvirtadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai patvirtino daugiau kaip 50 procentų didesnę šilumos kainą Vilniaus mieste. Savivaldybė siūlė komisijai šildymą branginti 10 procentų. Savivaldybė tvirtina, kad šilumos kaina turi būti mažesnė, nes iki šiol skaičiuojant tarifą nebuvo įvertinamos elektros energijos gamybos pajamos ir iš šios veiklos gaunamas pelnas. Vilniaus mero Juozo Imbraso suburtų ekspertų skaičiavimais, šilumos kaina sostinės gyventojams turėtų padidėti nuo 14,57 ct/kWh iki 16,25 ct/kWh. Tokiam tarifui trečiadienį pritarė Vilniaus miesto taryba, tačiau į jos sprendimą kainų komisija neatsižvelgė ir patvirtino naują centralizuotai tiekiamos šilumos kainos tarifą - 22,56 ct/kWh.

Pasak V. Mazuronio, priėmus partijos Tvarka ir teisingumas siūlomas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, galutinis sprendimas dėl šilumos bazinės kainos bei perskaičiuotų kainų nustatymo atitektų savivaldybių taryboms. Iniciatyvą, kad savivaldybėms būtų suteikta teisė nustatyti šilumos kainas, palaiko ir Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Trakų, Telšių ir Pagėgių savivaldybių vadovai.
Kas tas kaltininkas,kuriam demonstrantai sunkvežimiais ir traktoriais reiškia nepasitenkinimą?Jei kas mano,kad Seimas,tai nieko nebus,akcizų klausimai sprendžiami Briuselyje.Kitas sudedamasias kainų dalis nustato privatus verslas.Greičiausiai tokie protestai tik trumpai sudarys iliuziją,jog kažkas daroma.
fura dar dar - bent isvaziuos is miesto normaliai. o kol traktoriai issiskirstys, tai bus uzsi*******
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų