Stokholme vykstančiose „Swim Open Stockholm 2017“ varžybose pirmadienį vakare startavo du lietuviai. Du aukso medalius Švedijos sostinėje iškovojęs Danas Rapšys laimėjo ir trečią – plaukdamas 100 metrų nugara.

Distanciją mūsiškis įveikė per 54.57 sek. ir aplenkė graiką Apostolą Christou (55.05) bei švedą Gustavą Hökfeltą (55.50).

Ryte vykusiose atrankoje mūsiškis distancijoje sugaišo 55,69 sek. ir buvo antras.

D. Rapšys galėjo plaukti ir 100 metrų laisvu stiliumi finale, bet, norėdamas koncentruotis į savo mėgstamą plaukimą nugara, šios teisės atsisakė.

100 metrų laisvu stiliumi atrankoje panevėžietis finišavo per 50,48 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė penktąją vietą. Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 52,32 sek. ir liko 30-as.

Pirmadienį vakare 200 m peteliške varžybų finale plaukė ir Deividas Margevičius.

Jis distanciją įveikė per 2:01.98 ir buvo ketvirtas. Nugalėjo norvegas Tomoe Zenimoto Hvasas (2:01.13).

Atrankoje lietuvis nuotolį įveikė per per 2 min. 02,81 sek. ir buvo trečias.

Lietuvį aplenkė tik du švedai – Jesperas Bjorkas (2:02.47) bei Victoras Johanssonas (2:02.71).

Varžybų prizų fondą sudaro 65 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gauna 600 eurų, antros vietos – 300 eurų, trečios – 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelę gaus po 7500 eurų, antros vietos laimėtojai – po 5000 eurų, trečios – po 2500 eurų.