Dohoje (Kataras) vykstančiame finaliniame – septintame – pasaulio plaukimo taurės etape ketvirtadienį auksą laimėjo lietuvis Danas Rapšys. Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale lietuvis 350 m vijosi varžovus. Prieš paskutinį posūkį lietuvis išvystė didelį greitį ir po posūkio praktiškai susilygino su ukrainiečiu Mychailo Romančiuku. Likusius metrus D.Rapšys plaukė galingai ir finišavo pirmas (3:47.87 min.).

Po finalo duotame interviu žurnalistams lietuvis kalbėjo apie planus penktadienį kovoti dėl aukso ir 200 m kompleksiniame plaukime, bet vėliau savo nuomonę pakeitė. Alinantį varžybų maratoną tęsiantis D.Rapšys nusprendė penktadienį pailsėti ir sukaupti visas jėgas šeštadieniui.

„Šiandien nesijaučiau labai gerai, nes esu pavargęs po visų FINA pasaulio taurės etapų. Mano tikslas buvo plaukti nesistengiant iš visų jėgų. Pergalė nebuvo svarbiausias tikslas, nes sveikata svarbiau, tačiau prieš finalą laukiamajame kambaryje žiūrėjome ekrane rodomą buvusio plaukimo kartojimą ir staiga parodė lietuvius, iškėlusius raides LIETUVA. Kiti finalo dalyviai atsisuko į mane ir pasakė WOW!

Pamatęs tai negalėjau nuvilti lietuvių, teisindamasis savijauta, tad ši pergalė buvo skirta visiems, kas mane palaiko. Būtent Jūsų palaikymas veda mus į priekį ir suteikia jėgų nuversti kalnus. Vis dėlto rytoj jau tikrai praleisiu savo 200 m „kompleksą“, kad sukaupčiau paskutines jėgas paskutinei dienai 200 m plaukime laisvuoju stiliumi. O šiandien džiaugiuosi savo auksu, kuris tapo 7-a pergale per visus pasaulio taurės etapus, ir nė karto nebuvau nugalėtas!“, – savo „facebook“ paskyroje rašė D.Rapšys.

Viena praleista rungtis lietuviui neturėtų sutrukdyti užimti antros vietos galutinėje sezono įskaitoje.