29
E. Atamanas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Stambulo „Anadolu Efes“ komanda išsiveža užtikrintą (86:60) pergalę iš Kauno, nors du kėlinius ir žengė lygiai su Kauno „Žalgiriu“.

29

Po susitikimo treneris Erginas Atamanas kalbėjo ne tik apie šį mačą, bet ir neseniai nutikusį konfliktą su Šarūnu Jasikevičiumi, kuomet lietuvis kaltino varžovus treniruotės stebėjimu.

„Rungtynes pradėjome su geru puolimu, per penkias minutes pelnėme 15 taškų, bet vėliau su keitimusi ginamaisiais turėjome problemų, darėme daug klaidų, suteikėme šansų varžovams grįžti. Rūbinėje kalbėjome apie tai. Manau, kad viso mačo metu kontroliavome Evansą, kuris yra „Žalgirio“ puolimo lyderis. Pagerinome gynybą, geriau dalijomės kamuoliu ir antroje pusėje rasdavome laisvus metimus. Tai ir lėmė tokį didelį skirtumą mačo pabaigoje“, – sakė E.Atamanas.

Kaip galima paaiškinti 17 pataikytų tritaškių?

Mes esame geri metikai. Svarbiausi metimai buvo M‘Baye, kai sunkus kraštas pataiko, atsidaro erdvės, daugelis metimų buvo susikurti po gerų perdavimų ir gero kamuolio pasidalijimo.

Šiuo metu „Anadolu Efes“ išgyvena penkių pergalių seriją, ar tai – arti tokio žaidimo, kokį norite matyti?

Sezono pradžioje turėjome problemų, neturėjome Larkino, Clyburnas – kitoks žaidėjas. Žižičius ir M‘Baye įnešė naujovių mūsų organizacijai, bet galiausiai radome kaip suprasti vienas kitą ir dalintis kamuolį. Svarbu bus į šią sistemą įtraukti Larkiną. Jis – sumanus žaidėjas, sunkumų jį integruojant nebus.

Su Šarūnu Jasikevičiumi turėjote viešą diskusiją, ar sulaukėte atsakymo?

Taip, jis paskambino man ir pasikalbėjome. Jis pasakė, kad neturi nieko prieš mane. Man nepatinka analizuoti kitas komandas, man svarbiausia – maniškė. Keista galvoti tokius dalykus apie mane. Aš Šarui paaiškinau viską, mes esami geri draugai ir man paskambino ir trenerių asociacijos vadovas Itoudis.

Visko nutinka. Treneriai yra vedami adrenalino, Eurolyga yra kitokia nei NBA ar vietinės lygos, visko būna. Myliu Šarą, jis yra mano draugas.

Kokia Shane‘o Larkino situacija?

Jis buvo pasiruošęs grįžti, bet patyrė nesėkmingą traumą Turkijos lygos rungtynėse. Nieko rimto nenutiko, manau, kitą savaitę Eurolygoje jis jau žais.

Ar galite savo komandą palyginti su kažkuria futbolo čempionato ekipa?

Sunku atsakyti, reikėtų klausti mano sūnaus, bet jo čia nėra. Jis seka čempionatą, o aš tam neturiu laiko, nes žaidžiame kas antrą dieną. Seku rezultatus, bet nenoriu kalbėti apie tai, kuo nesu tikras.