16
„Samsonas Rally Rokiškis“ (nuotr. Armando Knezio)

Penktadienį „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviai stojo prie starto pirmosios dienos kovoms. Lenktynininkai turėjo įveikti keturis greičio ruožus, kurių bendras ilgis – beveik 40 kilometrų.

16

Pirmajame greičio ruože geriausią rezultatą parodė suomis Teemu Ansumaa, kuris 7,68 km distanciją įveikė per 4 min. 41,6 sek. Antro laiko autoriumi tapo Deividas Jocius. Jie nuo lyderių atsiliko 0,3 sek. Trečiąjį rezultatą, su 1,5 sek. deficitu, parodė latvis Janis Vorobjovas. Testiniame greičio ruože geriausiai pasirodęs Martynas Samsonas pirmajame „dope“ užfiksavo septintąjį laiką.

Varžybas buvo priverstas baigti Vytautas Švedas, kai likus keliems šimtams metrų iki finišo jis patyrė avariją. Incidento metu jo automobilis virto ant šono, tačiau ekipažas netrukus išsiuntė signalą, kad skubios medikų pagalbos jiems nereikia. Visgi V. Švedas vėliau patikino, jog su šturmanu kreipsis į medikus apžiūrai, kadangi abu jaučia skausmus šonuose. Sportininkas atskleidė, kad šeštadienį ralyje nebepasirodys.

Techninės problemos lydėjo ir 31-ąjį numerį – Gediminą Ramoną. Sulūžus pusašiui, sportininkas iš varžybų pasitraukė ir spręs, ar kitą dieną startuoti pagal „Super Rally“ taisyklę.

Antrajame greičio ruože suomiui T. Asunmaa varžovai dominuoti nebeleido. Laimėjęs antrąjį greičio ruožą į pirmąją poziciją šoktelėjo J. Vorobjovas, kuris antrojoje vietoje finišavusį D. Jocių aplenkė beveik keturiomis sekundėmis. Identišką laiką kaip ir D. Jocius trasoje parodė ir broliai Vaidotas ir Žygimantas Žalos – 6 min. 18,3 sek.

Antrajame greičio ruože iš kovos pasitraukė su BMW automobilio problemomis susidūręs A .Kalėda. Netoli antrojo greičio ruožo finišu apsivertė Eugenijus Sladkevičius, vairavęs „Mitsubishi Lancer EVO“. Varžybos taip pat nesusiklostė gedimus patyrusiems Justo Tamašausko ir norvego Tonny Caspersen ekipažams.

Taigi po dviejų greičio ruožų lyderių trejetukas išsidėliojo taip: J. Vorobjovas, trimis sekundėmis lenkiantis D. Jocių, o už pastarąjį 1,7 sek. lėtesni broliai Žalos. Ketvirtojoje vietoje klasifikuojamas Benediktas Vanagas, o pirmą greičio ruožą laimėjęs T. Asunmaa smuktelėjo į penktąją poziciją.

Dviejų varomųjų ratų įskaitoje kol kas kova verda tarp tų pačių trijų ekipažų, kurie užėmė vietas bandomojo greičio ruožo trejetuke. Pirmąjį greičio ruožą laimėjo Saulius Trapuila, už jo finišavo Egidijus Valeiša, o trečiąjį laiką parodė Jonas Pipiras. Tačiau antrajame greičio ruože E. Valeiša atsigriebė ir pakilo į pirmąją vietą, skaičiuojant rezultatą po dviejų greičio ruožų. Pozicija žemiau atsidūrė Saulius Trapuila, o trečiąją vietą išlaikė Jonas Pipiras.

Trečiąjį greičio ruožą absoliučioje įskaitoje laimėjo broliai Žalos, o antroje pozicijoje, su 6,6 sek. atsilikimu finišavo M. Samsonas su Mindaugu Varža. Trečiąjį laiką parodė J. Vorobjovas. Po trijų greičio ruožų į pirmąją poziciją šoktelėjo V. ir Ž. Žalos, o nuo jų mažiau nei trimis sekundėmis atsilieka J. Vorobjovas. Trečiojoje pozicijoje klasifikuojamas D. Jocius.

Paskutinį pirmosios dienos greičio ruožą daugiau nei sekundės persvara prieš D. Jocių laimėjo B. Vanagas. Trečiąjį laiką užfiksavo M. Samsonas. Subendrinus keturių greičio ruožų rezultatus, po pirmosios dienos lyderiauja J. Vorobjovas. Nuo jo 2,4 sek. atsilieka D. Jocius, o trečiojoje pozicijoje – B. Vanagas.

Žvelgiant į užsienio sportininkus, aukščiausiai klasifikuojamas T. Asunmaa. Jis užima penktąją vietą. Trimis pozicijomis žemiau – Juha Salo.

Viena ašimi varomų automobilių įskaitoje po keturių greičio ruožų lyderiauja E. Valeiša su Povilu Reisu. Antri – Saulius Trapuila ir Arūnas Jarašius. Pusę minutės nuo lyderių atsilieka Giedrius Firantas ir Matas Valiulis.

Šeštadienis – didžioji „Samsonas Rally Rokiškis“ diena. Jos metu lenktynininkai turės įveikti dar aštuonis greičio ruožus.