Pusiausvyrą Vieningosios lygos pusfinalyje atstatė Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa. Xavi Pascualio auklėtiniai namie po dviejų pratęsimų 107:104 (15:18, 16:21, 20:20, 24:16, 12:12, 20:17) palaužė Maskvos CSKA klubą ir serijos iki trijų pergalių rezultatą išlygino 1:1.

Didžiąją mačo dalį atsilikęs „Zenit“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir rezultatą išlygino 59:59. Lygus rezultatas buvo ir likus minutei – 72:72. Šeimininkus į priekį išvedė Kevinas Pangosas, o CSKA ataka baigėsi netaikliais Willo Clyburno ir Tornike Shengelios metimais.

Andrejus Zubkovas tada pataikė tik vieną baudos metimą, o rezultatą tritaškiu išlygino T.Shengelia – 75:75. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje tęsėsi ta pati istorija – Billy Baronas likus žaisti 15 sekundžių išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir išlygino rezultatą – 87:87. Lemiamą metimą gavęs W.Clyburnas metė pro šalį ir komandoms teko dar penkios papildomos minutės.

Antrajame pratęsime „Zenit“ startavo atkarpa 8:0, Vladislavas Truškinas pelnė šimtąjį tašką, o „armiečius“ gelbėjo Johannesas Voigtmannas. Vis dėlto lemiamoje atkarpoje šeimininkai atsilaikė.

Ryškiausiai rungtynėse žibėjo buvęs žalgirietis K.Pangosas, per 41 minutę pelnęs 27 taškus (7/12 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, perėmęs kamuolį, 2 kartus pažeidęs taisykles, išprovokavęs 6 pražangas, 3 kartus suklydęs, gavęs 3 blokus ir surinkęs 24 naudingumo balus.

„Zenit“ lietuvis Artūras Gudaitis dėl traumos vėl nerungtyniavo, į rikiuotę grįšiantis nebent Vieningosios lygos finalui.

Kiti du mačai vyks Maskvoje, o artimiausias – jau šeštadienį.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 27 (9 rez. perd.), Billy Baronas 20 (4/10 tritaškių), Alexas Poythressas 15 (8 atk. kam.), Willas Thomasas (5 atk. kam.) ir Tarickas Blackas (5 atk. kam.) po 10.

CSKA: Willas Clyburnas 28 (6 atk. kam., 3/10 tritaškių), Tornike Shengelia 27 (6 atk. kam., 4/5 tritaškių), Danielis Hackettas 17, Michaelas Ericas 11, Darrunas Hilliardas 10.